8 obserwujących
191 notek
101k odsłon
263 odsłony

Koalicja Europejska musi wygrać. Ma się czym chwalić!

Wykop Skomentuj9

Chyba niewiele się pomylę, jeśli napiszę, że Koalicję Europejską tworzą siły polityczne odpowiedzialne za stan rzeczy eufemistycznie określany jako Trzecia Rzeczpospolita. No bo przecie wśród sygnatariuszy tej hybrydy znalazł się i (albo przede wszystkim) Grzegorz Uśmiechnięty w Zębach już nie Krzywy i Ewa Modre Oczko Szparka-Sekretarka Kumata inaczej i Radek Chodzi Śnięty i Spięty i Leszek już Biały Pożyczka nie Porzeczka i Włodzimierz Nalany z Puszczy Pierwszy i Marek Długi Chełpliwy Najdłuższy i Hanna Watykańska Łolaboga i Jerzy tyż Biały Stary ale Jary i Władysław Dwojga Nazwisk Nudny przecie Gładki. Do tego towarzystwa doszlusowali mentalnie związani dzisiaj z Trzecią RP: Kazimierz bez Kasy Łysy z Połyskiem, Katarzyna Baba jak się Patrzy Krępa, Adam taka Rasa Roztropny a jakże oraz Marek Zarośnięty Zmieszany i Wstrząśnięty Jedyny (swoją drogą, czy rozpoznaliście Państwo wszystkich wyżej wymienionych tuzów naszego życia politycznego?).
   

Przed zbliżającymi się wyborami do euro parlamentu zasadne jest zadać pytanie ubiegającym się o mandaty politykom, co osiągnęli przez lata swych rządów. Jakie cegiełki dołożyli do tej dumnie brzmiącej z nazwy budowli – Trzecia Rzeczpospolita?
   

Odpowiem za nich, bo znam doskonale ich nieśmiałość i skromność. A odpowiem (nie zapytam) nieco przewrotnie. Niejako retorycznie.


Pamiętamy chyba wszyscy doskonale peany wygłaszane pod adresem kolejnych ekip rządowych - twórców dorobku Trzeciej Rzeczypospolitej z okazji jubileuszu 25-lecia jej istnienia. To był rok 2014. Ten zachwyt i uniesienie zwłaszcza dzierżącej wtedy władzę Platformy Obywatelskiej. Ile były warte? Dokonajmy pewnego porównania. Porównajmy Polskę i choćby Niemcy. Na starcie.
   

Dla Niemiec start, to rok 1945 - koniec wojny. Państwo niemieckie - zrujnowane doszczętnie gospodarczo, bez infrastruktury. Z olbrzymimi stratami w substancji ludzkiej. Polska na starcie, to rok 1989 - z przemysłem zacofanym, nieefektywnym, ale jednak istniejącym. Rolnictwo indywidualne w niezłej kondycji. Niemcy - upokorzeni przegraną wojną, dźwigający olbrzymią traumę, wielkie straty ludzkie, setki tysięcy inwalidów i kalek, kobiety tysiącami zgwałcone przez bohaterskich czerwonoarmistów. Polskie społeczeństwo w roku 1989 – pamiętamy. Solidarne, pełne nadziei, rozentuzjazmowane. Jak widzimy, Polska miała nieporównywalnie większy potencjał rozwoju na starcie, niż Niemcy. I co? Dla Niemiec 25 lat rozwoju, to rok 1970.  Państwo niemieckie (NRF) jest już wtedy  jedną z największych potęg w Europie. A Polska? 25 lat jej rozwoju, to rok 2014.  Szkoda gadać!
   

Czymże więc wodzowie Koalicji Europejskiej chcecie się pochwalić w zbliżającej się kampanii wyborczej do euro parlamentu? Jakimi byliście gospodarzami? Gdzie te korzyści dla Polski płynące z Waszych rządów?


No chyba, że chcecie się pochwalić osobistymi korzyściami. Chwalcie się więc! Bez krępacji!
                                                                                                   

                                                                                                                                                                                             hilary2

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka