8 obserwujących
191 notek
101k odsłon
423 odsłony

@Animela poraża głupotą!

Wykop Skomentuj28

Dopiero dzisiaj przeczytałem felieton @Animela pn. „Drukarz z IKEA grozi śmiercią?...”. Przeczytałem i zadrżałem! Potem „walnąłem setę” - z gwinta! i siadłem do klawiatury…
   

Zwolniony przez IKEA pracownik, co było bezpośrednią przyczyną zwolnienia, popełnił był na wewnętrznym intranecie cytat z Pisma Świętego:


„Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich”, i dalej
„Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”.
   

Blogerka Animela komentuje, że powyższe cytaty są EWIDENTNĄ mową nienawiści. I kontynuuje: „Czy homoseksualiści mogą się czuć bezpiecznie w towarzystwie pana Tomasza K? (inicjały zostały zmienione). Oczywiście, że nie!”
   

Więc odpowiadam. Na moje wyczucie, w towarzystwie pana Tomasza K. mogą się czuć bezpiecznie. W towarzystwie Pana Boga – NIE!
   

Dalej blogerka Animela pyta: „A czy prywatna firma ma prawo do prowadzenia takiej polityki personalnej firmy, by pracownicy nie czuli strachu o życie?”
   

Odpowiadam, zgadzając się z  blogerką – Ma takie prawo! Po prostu nie zatrudni Pana Boga! Choć, na dobra sprawę, w tym przypadku, to nie ma znaczenia.
   

A teraz już bez ironii. Przytoczone przez byłego już pracownika IKEA cytaty z Pisma Świętego, mówią o Gniewie i Sprawiedliwości Boga, nie człowieka. Toteż słowa blogerki Animela: „Jeśli bowiem traktować poważnie byłego pracownika IKEI, to – skoro jest tak głęboko wierzącym człowiekiem – zapewne niejednego homoseksualistę już zabił. A na pewno – zabije w najbliższym czasie”, traktować należy jako natrętny nieco dowcip o zazdrosnym o Krzysztofa Śmiszka – Biedroniu (a miało być bez ironii).
   

Idźmy jednak dalej.
   

Dokonana paralela cytatów z Talmudu i Koranu z powyższymi cytatami z Biblii w kontekście głoszenia mowy nienawiści jest typowym zabiegiem w stylu paradoksu sraczki: rzadko ale często!


Pismo Święte jest Prawdą Objawioną. Talmud, z którego pochodzą przytoczone przez blogerkę Animelę cytaty, ma się tak do Tory jak krzesło do krzesła elektrycznego (każdego, kto chce zrozumieć, co mam na myśli, zapraszam do poszukiwań). Z kolei w Koranie, każda z sur (oprócz dziewiątej) rozpoczyna się słowami: „W imię Allaha miłosiernego, litościwego”. W kontekście nakazu mordowania niewiernych zawsze i wszędzie, napisałbym raczej; „W imię Allaha leniwego!”
   

Tak sobie napisałem. Myślę, że mam rację, „No chyba, że (jak pisze blogerka Animela), faktycznie @Jarecki, @noo, @Biedronka i inni marzą o zabiciu wszystkich homoseksualistów”
   

Ja ich znam! Oni marzą tylko o tym!
                                                                                                                                                                                        hilary2


Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale