10 obserwujących
226 notek
121k odsłon
279 odsłon

"Ona przychodzi zwykle bez ostrzeżeń i gróźb..." - Czy aby na pewno?

Wykop Skomentuj10

Znany dzisiaj z wyczynu, jakiego dokonał na K2 Andrzej Bargiel, zamierza zjechać na nartach, tym razem z Mount Everest, po zdobyciu go bez tlenu. Planuje zaatakować szczyt za miesiąc. Na razie trenuje w Tatrach.
   

Jędrzej Baranowski - jedyny zawodnik z Polski, który startuje w zawodach freeride’owych zamierza wyruszyć razem z Bargielem.
   

A w szerokim świecie? Oto Alex Hannold – wspinacz wysokogórski metodą free solo, planuje wejść na El Capitan, kilometrową ścianę w środkowej Kaliforni, bez żadnego zabezpieczenia. Mówi, że to nie życie jest dla niego najwyższą wartością, a zdobycie tej ściany.
   

Jędrzej Baranowski mówi o nim: „Myślę, że musi mieć pewne zaburzenie osobowości. Nie odczuwa lęku. A przecież wystarczy jeden błąd, a odpadnie od ściany i zginie”.
   

Jędrzej jednak, sam przecież uprawia freeride, czyli ekstremalną jazdę na nartach. To także igranie ze śmiercią. O swoich planach co do wspólnej wyprawy z Andrzejem mówi: „Everest to trudne miejsce na freeride. Jest najwyższym ośmiotysięcznikiem. Droga na szczyt jest trudna – prowadzi przez niebezpieczny icefall, proces aklimatyzacji jest ekstremalnie ciężki, trzeba walczyć z mdłościami, zawrotami głowy, niedotlenieniem. Ale chcę sprawdzić, czy mnie to kręci. (..) Chcę przesuwać granicę”.

                                                                                                            *

W V przykazaniu Bóg nakazuje nam stać na straży danego nam przez Niego daru życia. Nie wolno więc, bez ważnego powodu, narażać siebie na niebezpieczeństwo.

                                                                                                             *  

Znajomy znajomej mojego znajomego, zamierza obciąć sobie nogę i w takim stanie zdobyć zimą, bez tlenu właśnie Mount Everest. W dodatku idąc tyłem!
                               

                                                                                                                                                                                                 hilary2


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport