9 obserwujących
214 notek
114k odsłon
199 odsłon

Rozprawka naukowa? To dla mnie betka! Przypadek Roberta Biedronia.

Wykop Skomentuj8

Lubię bawić się słowem, bawmy się więc!

   
W dniu wczorajszym, na antenie Radia Zet, miał miejsce kolejny akord ostrego konfliktu pomiędzy euro posłami Ryszardem Czarneckim a Robertem Biedroniem. Szef „Wiosny” powiedział wprost i z uśmiechem: Ryszard Czarnecki kłamie!
   

Przeanalizowałem ten konflikt całościowo, z naukowego punktu widzenia. Oto, co mi wyszło (przy pewnych założeniach oczywiście).
   

Jeśli Robert Biedroń, do każdego mężczyzny, z którym chce zawrzeć bliższą znajomość, odwraca się tyłem i nie uważa tego za przejaw braku wychowania, a wręcz przeciwnie, nie powinno dziwić, że tak łatwo przychodzi mu kłamstwo, nawet okraszone uśmiechem, bo – skoro wręcz nieznośny ból tyłka, jak sam powiada – przyprawia go o dobry humor, w swoim świecie nie jest w stanie, nawet bezczelnego i to wypowiedzianego publicznie kłamstwa, poczytywać za ujmę!
   

W tej sytuacji, jakakolwiek kara nie zostałaby zasądzona (bo Ryszard Czarnecki z pewnością sprawę wygra), jej wychowawcze oddziaływanie będzie bliskie zeru i to raczej od tej strony ujemnej, czyli wręcz rozbawi skazanego. Biedroń bowiem, jak wszyscy jemu podobni, jest bytem penetracyjnolubym (w tym biernym rozumieniu znaczenia tego słowa) i każdy akt inwazyjny w stosunku do siebie, przyjmuje z lubieżną ochotą. A jako taki przecież akt, należy traktować zasądzoną na jego niekorzyść potencjalną karę. Jaka by ona nie była!
   

Jednym słowem – kłamał, kłamie i kłamać będzie! Odczuwając coraz większą przyjemność i okazując coraz większą radość (na myśl o konsekwencjach karnych). A to drugie gwarantuje przecież popularność, a więc i sukces wyborczy! I o to chodzi!
   

Taki handicap na starcie?
                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                 hilary2

PS. Nie było moim zamiarem obrazić kogokolwiek, a już na pewno nie pana Roberta Biedronia! Wręcz przeciwnie, uważam go za niezwykle sympatycznego, no i prawdomównego człowieka.
Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale