11 obserwujących
219 notek
116k odsłon
658 odsłon

Nowy garnitur i sztuczna szczęka dla Platformy

Wykop Skomentuj38

Chyba już jestem nieco znany na Salonie. Chyba już niewielu muszę przekonywać, jakie mam poglądy i sympatie polityczne. Toteż jestem zaskoczony, kiedy tak zapatrzę się w głąb siebie, uczuciami jakie owładnęły mną po podanych, oficjalnych wynikach wyborów. Wbrew pozorom bowiem, nie dominuje radość (ze zwycięstwa PiS bezwzględną większością mandatów), lecz zdumienie, przechodzące po chwili zastanowienia w poczucie oczywistości.


Oto bowiem słyszę, jak Grzegorz Schetyna, przyczyn porażki dopatruje się, a to w rozbiciu Koalicji jakiejś tam, przez wystąpienie z niej PSL, a to w nieuczciwej grze PiS-u, a to wreszcie – co dla niego całkiem zaskakujące i niezrozumiałe - w nieskutecznej kampanii wyborczej prowadzonej przez PO KO.


Joanna Mucha idzie dalej. – „Mogliśmy te wybory wygrać!” – Twierdzi. – „Należało tylko inaczej poprowadzić kampanię wyborczą!” A jak? Mogę się tylko domyślać: Należało natychmiast odciąć się od Gawłowskiego, wyrzucić z partii Brejzę i Neumanna, rozliczyć Tuska i Kopacz, przeprosić Polaków za 8 lat rządów itd.


Oczywiście żartowałem! Nie to pani Joanna miała na myśli. I w tym problem i cała tajemnica!


Ludzie Plaćformy już dawno temu zrozumieli, że mają całkiem liczne grono wyznawców. Tak, wyznawców! Najpierw zasiali w ich sercach nienawiść i pogardę. A potem jedynie ją podsycali. Dzięki temu sprzedadzą im każdy kit i dlatego z kłamstwem na ustach idą, jak w dym! I sądzą – tak, jak pani Joanna – że wystarczy być tylko coraz bardziej bezczelnym i agresywnym, a utrzyma się zaufanie starych wyborców i pozyska nowych. Pewność tych przekonań jest u polityków Plaćformy powalająca.


Wczorajsze wybory zweryfikowały jednak to przekonanie. Niemniej nie dotarło to do świadomości „platfusów”. Oni nadal wierzą w słuszność swej filozofii. Zastrzeżenia budzić może u nich jedynie natężenie owego przekazu. W jakiegoż oni więc człowieka wierzą!


 Ja wierzę w innego człowieka! I dlatego spytam - Grzesiu i Joasiu! Czy macie większość Polaków za durniów? Czy uważacie, że wystarczą ekwilibrystyczne popisy medialne, w wykonaniu Waszych towarzyszy partyjnych, czy też usłużnych mediów, aby mogły one zostać przez tych Polaków uznane za bardziej wiarygodne od przypominanych nieustannie przez „dobrą zmianꔄdokonań” Plaćformy z okresu ośmiu lat waszych rządów i kolejnych czterech lat w opozycji? Czy uważacie, że wystarczy bezzębnego trędowatego, wcisnąć w nowy garnitur, założyć mu sztuczną szczękę, a zostanie wybrany na Mister Uniwersum? Przecież to śmierdzi z daleka!


Zapamiętajcie, Grzesiu i Joasiu, bo nie będę drugi raz powtarzał! To, co dostaliście w tych wyborach, to wszystko, na co w tym kraju możecie liczyć! Więcej nie będzie! A raczej będzie coraz mniej! Zdaję sobie sprawę, że dla Was to okrucieństwo nie do zniesienia! Bo już przebieraliście przecież nogami aby zamykać! Tymczasem teraz, już mówicie o wewnętrznym rozliczaniu. Przecież muszą być winni tej porażki!


I ja się z tym zgadzam! Podpowiadam jednocześnie – Winni, to ci od nowego garnituru i sztucznej szczęki! Zdradzam to Wam bez obaw, bo wiem, że i tak nie uwierzycie! I całe szczęście!


Ale z drugiej strony, kto przytuli bezzębnego trędowatego? Chyba tylko tak samo chory! (patrz: choćby przypadek Klaudii Jachiry).
                                       

                                                                                                                                                                                                     hilary2                                               

Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka