9 obserwujących
206 notek
108k odsłon
4635 odsłon

Słychac raczej wycie Rusin i Kraśki

Wykop Skomentuj214

Mówi się o Polakach wychowanych w czasach PRL-u, że przeniknęli zarazą komunizmu, że ich osobowość została spaczona i w wielu przypadkach nie udało się jeszcze tego spaczenia „wyprostować”. A czyż wielu z nas, nie uległo podobnemu spaczeniu, pod wpływem jadu sączonego do naszych serc i umysłów przez polityków Platformy Obywatelskiej? I to nie tylko przez okres ich rządów ale również przez cztery ostatnie lata?


Taka refleksja przyszła mi do głowy, po lekturze ostatniego felietonu @Peacemaker o pomysłach PiS-u kandydatur do Trybunału Konstytucyjnego.


Czyż nie stało się bowiem tak, że wielu z nas uznało narrację Schetyny, Budki, czy innego Neumanna, za głos sumienia narodu? Że ich kłamliwy i zmanipulowany przekaz został odebrany jako obiektywna ocena faktów? Że wypowiedziane przez nich oszczerstwo, zaczęło się nam jawić jako uzasadniona krytyka? Że irracjonalna, wyssana z palca opinia, została przyjęta za rzeczową analizę?


Oto @Peacemaker pisze w swoim felietonie więcej, niż krytykując rzeczone pomysły PiS-u:


1. „Sprawa Banasia powinna nauczyć kierownictwo PiS, ile kosztuje nie do końca sprawdzona nominacja” – Spytam, co autor sugeruje? Że pani Pawłowicz, czy pan Piotrowicz mają coś „za uszami”? Na jakiej podstawie takie sugestie? A z drugiej strony, przecież ich dotychczasowe wypowiedzi jako posłów to jedna sprawa a ich postawa jako potencjalni prawnicy-członkowie TK – to druga, całkiem odrębna.


2. „Są takie nazwiska, na których dźwięk znaczną część społeczeństwa opuszcza rozum (właśnie Piotrowicz, Pawłowicz, Macierewicz)” – Zgadzam się! Ta znaczna część społeczeństwa, to jednak ci, którzy nigdy nie zagłosują na PiS! Nigdy! Jest więc o co kruszyć kopie?


3. „W sztabie PO już pewnie strzelają korki od szampana” – Szanowny Panie, wręcz przeciwnie! Dał się słyszeć skowyt piekła!
    Mam jedno pytanie. Czy @ Peacemaker sądzi, że Polacy nie są w stanie dostrzec aberracji przekazu potępiającego pana Piotrowicza, za jego PRL-owską przeszłość, głoszonego przez tych, którzy jednocześnie krzyczą o krzywdzie SB-ków, którym zmniejszono emerytury?
   

@Peacemaker napisał:


„Może to być także "ustawka" - forma "podłożenia się" PiS-u aby Prezydent Andrzej Duda mógł się im niespodziewanie postawić. Co ja bym zrobił w tej sytuacji na miejscu Andrzeja Dudy? Wezwałbym wieczorową porą trzech sędziów wybranych w roku 2015 na odchodne przez układ PO-PSL i odebrał od nich ślubowania, a następnego dnia wygłosił orędzie, że cztery lata temu, gdy odchodząca ekipa usiłowała łamiąc wszelkie zasady i prawa ubezwłasnowolnić zwycięzców wyborów, wówczas trzeba było zrobić wszystko, aby ten spisek uniemożliwić, ale skoro sytuacja jest opanowana, to nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej wojny i wzywam wszystkie strony do wykonania kilku kroków wstecz. Czy tak postąpi Andrzej Duda? Pożyjemy, zobaczymy.”


Skomentuję to krótko: Nie mogę uwierzyć!


Szanowny Panie Blogerze! Co Pan ma do zarzucenia pani Pawłowicz? Ostry język? Toż on dodawał kolorytu walce politycznej prowadzonej w przestrzeni publicznej. Fighterzy są potrzebni! Po obu stronach! Ilu niezrażonych do PiS-u wyborców, pani Pawłowicz zraziła? Czterech? Pięciu?


A co ma Pan do zarzucenia Panu Piotrowiczowi? Czy uczynił on coś dyskwalifikującego w przeszłości? A co czyni dzisiaj? Ilu niezrażonych do PiS-u wyborców zrazi ta kandydatura? Sześciu? Siedmiu? W tym, Pana? Powtórzę, Czy sądzi Pan, że Polacy nie widzą podłości w potępianiu pana Piotrowicza za przeszłość PRL-owską przez tych, którzy żądają przywrócenia wysokich emerytur SB-kom?


Napisał @Peacemaker na koniec:


„Jeśli jednak to nie fake-news ani „ustawka”, to sprawa wygląda bardzo źle. Bo takie traktowanie państwa i wyborców, to najprostsza droga ku przegranej”. – Żywię głęboką nadzieję, że się myli!


Pisząc ten felieton, słucham właśnie wypowiedzi prowadzących program „Dzień dobry TVN”. W studio nie strzelają korki od szampanów. Słychać raczej wycie Rusin i Kraśki.
                                                                                                                                                                                    hilary2Wykop Skomentuj214
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka