37 obserwujących
759 notek
380k odsłon
157 odsłon

Świat oczami schizofrenika, czyli współczesna geopolityka

Wykop Skomentuj1

Dramatyczne przekształcenia w systemie geopolitycznym świata prowadzą też do szokujących zmian w światopoglądzie i zachowaniu ludzi.

Jako egzemplifikację pragnę przytoczyć tu przykład rosyjskiego (nie żydowskiego) emigranta do Ameryki, który na swym blogu przedstawia poglądy swojej diaspory, czyli grupy nacjonalistów, wielbicieli wielkoruskiego imperializmu, nieprzejednanych wrogów Polski i Polaków.

W swej najnowszej analizie z 20 lutego br. (https://thesaker.is/our-fundamental-disagreement-about-wwii-hitler-jews-and-race/ na swoim portalu, the Saker, bo taki pseudonim przybrał Andrei, przedstawia swe obecne poglądy na historyczne i współczesne relacje pomiędzy żydami i Słowianami.

Poniżej pozwalam sobie zaprezentować wolne tłumaczenie zasadniczych tez autora, bez własnych komentarzy, a nawet z obraźliwymi dla Polaków sformułowaniami.

Najlepszy opis stosunków rosyjsko-żydowskich zawiera książka Sołżenicyna pt. „200 lat razem”. Niestety nie została ona przetłumaczona na język angielski.

W kontekście ukraińskiego problemu, należy przyznać, że banderowska propaganda zawiera pewne elementy prawdy. Przy czym należy wyjaśnić, że o ile nigdy nie istniała ukraińska nacja, ani język, to nie można zaprzeczyć, że polska okupacja południowo wschodnich rosyjskich ziem, zwanych „przygraniczem” (u-krainą), pozostawiła ogromne piętno na Rosjanach zamieszkujących tereny administrowane przez polsko-łacińskiego okupanta. Ta tragiczna historia inspirowała ukraińskich nacjonalistów w ich ulubionym sloganie: „Utopimy Polaków i Moskali we krwi”.

Historyczną prawdą jest to, że wieki okupacji rosyjskich wschodnich obszarów przez Polaków i ich łacińskich nadzorców wytworzyły nienawiść pomiędzy narodami tego rejonu, które mordowały się nawzajem przy każdej sposobności.

W przypadku żydów ich udział w ruchu bolszewickim stanowił 80 do 85% ze szczególną koncentracją w organach tajnej policji, która odpowiedzialna była za masakry milionów prawosławnych chrześcijan. Również w okresie brutalnej kolektywizacji i „rozkułaczania” oraz ukraińskiego „Hołodomoru”, kadra kierownicza była głównie żydowska.

Rosjanie na Ukrainie byli prześladowani przez Polaków i żydów, a na terenach współczesnej Rosji przez żydów.

Kiedy Niemcy zaatakowali ZSRR, wielu Rosjan i Ukraińców witało ich z radością, nie koniecznie z miłości, ale z powodu jeszcze większej nienawiści do bolszewików.

Gorzką prawdą jest to, że reżimy Petaina, Franco, Pavelica i Piłsudskiego zostały stworzone przez Papiestwo, które popierało również Banderę i jego szwadrony śmierci.

Dla Ukraińców początek II Wojny Światowej był swoistym darem Bożym umożliwiającym zrealizowanie swego marzenia o „utopieniu Polaków i Moskali we krwi”.

Z kolei Sowieci deportowali swych „wrogów klasowych” z domów i wypuszczali w zimie w tajdze na nieuniknioną śmierć.

Zasadniczą konkluzją autora (zaznaczoną przez niego tłustym drukiem) są następujące stwierdzenia:

Marksistowsko-leninowska ideologia odrzucała rasowe i etniczne różnice, a nawoływała do solidarności wszystkich ludzi w obliczu klasowego gnębiciela.

Historia stworzyła wieczny związek pomiędzy żydami i Rosjanami, jako rezultat masowych zbrodni dokonanych przeciw obu tym narodom przez nazistów.

Zastanawiam się czy autor wymknął się z kliniki psychiatrycznej, czy też jeszcze do niej nie trafił?

Natomiast mnie osobiście, prawdziwym przerażeniem napawa myśl, że być może większość Rosjan (?) uległa symptomom tej strasznej dolegliwości psychicznej.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale