38 obserwujących
775 notek
388k odsłon
157 odsłon

Putin na wszystkie kadencje; czyli praworządność wspak

Wykop Skomentuj6

Nareszcie można odetchnąć! Do tej pory przykro było obserwować prezydenta Putina wijącego się, jak dżdżownica na wędkarskim haczyku, w poszukiwaniu swej transcendentalnej wielkości. Z jednej strony „demokratyczne wymogi” nowej konstytucji, a z drugiej życzenia narodu, by ojcował on mu na wieczność.

Ten węzeł gordyjski przecięła wczoraj towarzyszka Walentina Tiereszkowa, która w swym wystąpieniu na forum Dumy zaproponowała wyjęcie Putina spod potencjalnych restrykcji nowej konstytucji. Krótka treść jej wystąpienia w parafrazie brzmi następująco:

„Po co plątać się w krętactwach poszukując rozwiązania problemu dalszych kadencji prezydentury Putina? Czemu nie odnieść się do tego wprost i bez wybiegów? Problem tkwi nie w Putinie czy prezydencie w ogóle, ale w sowieckim narodzie, który potrzebuje bóstwa nie tylko w mauzoleum przy kremlowskim murze, ale i w samym Kremlu. Dlatego proponuję wprowadzić poprawkę umożliwiającą obecnemu prezydentowi dalsze kandydowanie, również po wejściu w życie nowej konstytucji.”

Putin, który przysłuchiwał się obradom Dumy z za kulisów, nie tracił casu i wybiegł na mównicę by zaakceptować to salomonowe rozwiązanie.

Trzeba oddać sprawiedliwość towarzyszce Tiereszkowej, za jej sowiecką pryncypialność i brak zakłamania. Rzeczywiście, czemu nie nazywać spraw po imieniu? Czemu wprost nie nazwać obecnej transformacji Rosyjskiej Federacji drogą do II Żydokomuny? W końcu każde społeczeństwo ma prawo do pójścia swą własną drogą rozwojową, nawet jeśli to droga do ostatecznej degrengolady.

Jednak, aby sąsiedzi II Żydokomuny mogli ją zaakceptować, potrzebne byłoby spełnienie dwu warunków sine qua non:

• Wszyscy kremlowscy towarzysze powinni zaakceptować taką pryncypialność i otwartość;

• Kreml powinien wyrzec się wszelkiej agresji w stosunkach z sąsiadami, w tym agresji w narzucaniu im swej wizji historii.

Obawiam się jednak, że II Żydokomuna nigdy powyższych warunków nie zaakceptuje i w tym tkwi cały problem na przyszłość.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka