50 obserwujących
884 notki
449k odsłon
  528   6

Ludobójstwo w aksamitnych rękawiczkach, czyli mistyfikacja covida

Pomimo, że wszystkie kraje świata wdrażają identyczny scenariusz „walki z covidem”, to władcy poszczególnych państw stosują zróżnicowaną propagandową narracje, oraz elementy fizycznego terroru dostosowane do lokalnych warunków.

Dla przykładu, Irlandia, małe wyspiarskie państewko, została całkowicie odizolowana od reszty świata, włączając to UE, której jest członkiem. Obywatele mogą się poruszać tylko w promieniu 5 km, a komunikacja z zagranicą została ograniczona jedynie do krytycznych przypadków. W kraju zamknięta jest nawet instytucja anglosaskiej cywilizacji, jaką mienią się być „public bars” (pubs).

Absolutny terror wprowadziła też Tajlandia, choć według oficjalnych danych przez półtora roku trwania „plandemii” zmarło w tym kraju, o całkowitej populacji 70 milionów, 2 791 osób na mitycznego covida; co wynosi 0,04 promila!

W poniższych przykładach pozostawiam oryginalną narrację, by lepiej uzmysłowić czytelnikowi filozofię propagandową stojącą za tą największą w historii świata zbrodnią ludobójstwa. Tak, tak, największą, bo ona dopiero się zaczyna!

Tajlandia

Stolica Tajlandii, Bangkok, została objęta najostrzejszymi restrykcjami związanymi z koronawirusem od ponad roku. Wśród infekcji u w pełni zaszczepionych pracowników medycznych Tajlandia będzie mieszać dawki AstraZeneca i Sinovac.

W poniedziałek stolica i większy region Bangkoku zostały wepchnięte w najsurowsze środki blokujące od ponad roku, z całkowitym zamknięciem nieistotnych usług wraz z godziną policyjną dla podróży i biznesu.

Środki blokujące weszły w życie po ogłoszeniu w piątek, a ludności Bangkoku nakazano pracować zdalnie i pozostać w domu. Restauracje zostały zmuszone do zamykania drzwi dla klientów jedzących na miejscu, a jedynie niezbędne sklepy medyczne i spożywcze mogą być otwierane, ponieważ wszystkie inne usługi detaliczne i kosmetyczne zostały tymczasowo zamknięte.

W ramach ograniczeń związanych z koronawirusem obywatele Bangkoku i pięciu otaczających go przedmieść zostali objęci ścisłą godziną policyjną od 21:00 do 4 rano i nie wolno im opuszczać swoich domów, chyba że w nagłych wypadkach lub po uzyskaniu pozwolenia od władz. Aby zapewnić przestrzeganie tych zasad, utworzono 145 punktów kontrolnych, które monitorują podróże do i ze stolicy, a także godziny policyjne w transporcie publicznym od późnego wieczora do wczesnych godzin porannych (od 21:00 do 3:00).

Surowe środki są następstwem gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa w Tajlandii, przy czym w południowo-wschodniej Azji odnotowuje się prawie 10 000 przypadków dziennie – to najwyższa liczba od wybuchu pandemii. Liczba śmiertelnych ofiar Covid również wzrosła do bezprecedensowego poziomu, a 10 lipca kraj pobił rekord największej liczby zgonów po tym, jak 91 osób straciło życie z powodu wirusa.

Wskaźnik szczepień w Tajlandii jest stosunkowo niski, a kraj ten opiera się głównie na darowiznach z innych krajów. W lutym Tajlandia była jedynym krajem Azji Południowo-Wschodniej, który nie przystąpił do programu COVAX, którego celem jest rozwiązanie globalnych nierówności w zakresie szczepionek, powołując się na niepewność co do czasu dostawy i wyższe koszty jako przyczyny wstrzymania udziału. Zamiast tego, pod koniec maja, Tajlandia zdecydowała się zaangażować w program wymiany szczepionek przeciw Covid. Obecnie tylko 4,7%. ludności Tajlandii jest w pełni zaszczepionych.

W celu zwiększenia ochrony przed szczepionkami Tajlandia zdecydowała się połączyć dawki AstraZeneca i Sinovac po tym, jak ponad 600 pracowników medycznych złapało koronawirusa, mimo że zostali w pełni zaszczepieni chińską szczepionką.

Oprócz powolnego wprowadzania szczepień, Bangkok miał trudności z uzyskaniem odpowiednich testów dla swojej populacji, a tłumy ludzi stoją w kolejce przed świątynią przez noc, aby potwierdzić swój status wirusa na kilka dni przed zamknięciem w dniu 8 lipca. Aby odciążyć obiekty testowe w szpitale, Ministerstwo Zdrowia Publicznego umożliwiło szybkie testy antygenowe dostępne do zakupu w aptekach dla ogółu społeczeństwa.

Od wybuchu pandemii Tajlandia odnotowała ponad 345 000 przypadków i 2791 zgonów.

Źródło: https://www.rt.com/news/528965-thailand-mix-vaccine-bangkok-lockdown/ .

Francja

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że ci, którzy nie mają „przepustki COVID”, będą mieli zakaz uczestniczenia w podstawowych czynnościach życiowych, takich jak odwiedzanie centrów handlowych, restauracji i korzystanie z transportu publicznego.

W publicznym przemówieniu do narodu Macron wyjaśnił, że tylko ci, którzy przyjęli szczepionkę, mogą udowodnić, że niedawne wyzdrowienie z COVID lub negatywny wynik testu będą mogli wejść do miejsc, oprócz szpitali, barów, kawiarni i atrakcji turystycznych .

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale