50 obserwujących
885 notek
449k odsłon
  249   3

Covidovy taniec Macrona na linie

Setki tysięcy Francuzów protestujących wyszło wczoraj na ulice, by wyrazić swój gniew na prezydenta Emmanuela Macrona najnowsze plany dotyczące „karnetu zdrowotnego” na COVID-19. Na początku tego tygodnia francuski przywódca ogłosił plany wprowadzenia obowiązkowych „przepustek zdrowotnych” we wszystkich restauracjach, barach, szpitalach, centrach handlowych, pociągach, samolotach i innych miejscach. Karnety zawierają dane dotyczące wyników testu Covid i statusu szczepień.

W całym kraju odbyły się protesty przeciwko planom.

Wezwano Macrona do rezygnacji i zagrożono bojkotem legitymacji zdrowotnych.

Francja jest znana jako jeden z najbardziej sceptycznych wobec szczepionek krajów w Europie Zachodniej.

Wiece stały się gwałtowne w niektórych miastach, takich jak Nantes, gdzie policja użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić demonstrantów.

W Lyonie policja aresztowała dziewięciu demonstrantów, podczas gdy w Lans-en-Vercors w sobotę rano splądrowano ośrodek szczepień.

Według francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w protestach wzięło udział około 114,000 osób.

W odpowiedzi Emmanuel Macron zrezygnował z części przepisów dotyczących karty zdrowia, poprzez wycofanie się z jej stosowania w centrach handlowych.

W niedzielę minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że przepustki będą teraz wymagane tylko do wejść do centrów handlowych o powierzchni ponad 20,000 metrów kwadratowych.

Powiedział on francuskiej prasie: „Liderzy biznesu martwią się i chcę ich uspokoić: wykażemy zrozumienie”.

Macron stoi w obliczu poważnego sprzeciwu w związku z pandemią Covid, gdy czekają go ponowne wybory w kwietniu przyszłego roku.

Niedawno rozprawił się ze sceptykami szczepionek po tym, jak wprowadził obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia.

Tak jak wszyscy przywódcy wolnego i demokratycznego świata, Macron balansuje na linie w swym strategicznym tańcu zmierzającym do oszukania i spacyfikowania buntującej się ludności. Jako zausznik Rotszylda może się spodziewać, że w jego przypadku lina ta po raz pierwszy zostanie użyta do powieszenia go na ulicznej latarni. Wcześniej czy później pozostali przywódcy podzielą jego los.

Źródło: The Daily Express

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale