50 obserwujących
884 notki
449k odsłon
  236   1

Wojsko w Sydney pomaga policji w rozprawie z ludnością!

„Ludzie mieszkający na zachodnich przedmieściach muszą przebywać w promieniu 5 km (3 mil) od domu i co trzy dni poddawać się testowi na obecność wirusa”

Setki żołnierzy przybędzie dziś do Sydney, aby pomóc policji w rozprawieniu się mieszkańcami lekceważącymi ograniczenia terroru „sanitarnego”.

Trzystu żołnierzy przejdzie szkolenie w weekend, zanim w poniedziałek wyjdzie na ulice z policją aby pomóc upewnić się, że mieszkańcy przestrzegają „zdrowotnych nakazów”.

Minister policji NSW David Elliott powiedział, że rozmieszczenie było konieczne, ponieważ niewielka mniejszość ludzi uważała, że „zasady ich nie dotyczą”.

„Niedługo zobaczymy 300 żołnierzy na ulicy” powiedział.

„Nie różni się to od tego, co widzieliśmy w Melbourne w zeszłym roku gdzie policja pracowała ramię w ramię z wojskiem, aby zapewnić szybkie i sprawne przeprowadzenie kontroli w oparciu o dane wywiadowcze.

Elliott powiedział: rząd federalny po raz pierwszy zaoferował pomoc wojskową 7 lipca ale do tej pory władze miasta nie uważały tego za konieczne.

Ale wczoraj, gdy naruszenia gwałtownie wzrosły, komisarz policji NSW Mick Fuller formalnie poprosił ADF o pomoc w egzekwowaniu zablokowania Sydney.

„Jest 2,000 drzwi, do których musimy pukać więc wprowadzenie wojska ma sens logistyczny” – powiedział.

Minister obrony Peter Dutton powiedział, że oficerowie ADF będą działać jako „mnożnik siły” zwiększenie obecności policji wokół dotkniętych obszarów.

Już ponad 200 osób personelu wojskowego jest wdrożony w NSW, wymuszając kwarantannę hotelową i transportową.

Najbiedniejsze dzielnice Sydney w piątek szykowały się na wojskową agresje w celu utrzymania najtrudniejszego i najdłuższego zamknięcia miasta.

Od poniedziałku 300 pracowników armii australijskiej pomoże policji pukać do drzwi osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, aby zapewnić ich izolację, powiedział komisarz policji Nowej Południowej Walii Mick Fuller podczas telewizyjnej konferencji prasowej.

Wzmocniona obecność wojska i policji obejmowałaby obszar największego miasta Australii, ale głównie osiem dzielnic samorządowych na zachodzie miasta – dom dla 2 milionów ludzi – gdzie zgłoszono najwięcej nowych przypadków.

Epicentrum wybuchu przeszło przez Sydney od zamożnego przedmieścia Bondi przy plaży do zachodnich przedmieść, gdzie lokalni przywódcy stwierdzili, że mieszkańcy czuli się zastraszeni będąc na celowniku wzmożonego terroru.

„Nie mają innych pomysłów niż sprowadzenie wojska jako ostateczności, ponieważ nie mogą znaleźć odpowiedzi na problemy, które stworzyli”, powiedział Steve Christou, burmistrz obszaru samorządowego Cumberland, gdzie 60% z 240,000 mieszkańców urodziła się za granicą.

„Są biedną społecznością, są wrażliwą społecznością i nie zasługują na te blokady ani surowe środki, którymi teraz są brtutalizowani” dodał w rozmowie telefonicznej.

Osoby mieszkające na zachodnich przedmieściach muszą przebywać w promieniu 5 km (3 mil) od domu i co trzy dni poddawać się testowi na obecność wirusa, aby móc wykonywać niezbędne prace poza obszarem.

Policja otrzymała już nowe uprawnienia do zamykania firm łamiących przepisy. Oficerowie wojskowi nie będą uzbrojeni i będą pod dowództwem policji, powiedział w piątek komisarz policji Fuller. Będą również dążyć do współpracy z liderami społeczności w zakresie strategii egzekwowania, powiedział.

W międzyczasie nadzwyczajny komitet COVID przywódców stanowych i federalnych rozpoczął regularne spotkanie w piątek, z planami omówienia strategii wyjścia z pandemii – powszechnie oczekuje się, że będzie koncentrować się na zaszczepieniu większej liczby osób.

Źródło: Reuters

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale