50 obserwujących
896 notek
454k odsłony
  299   4

Dzisiejszy Melbourne przestrogą dla Polaków

We wtorek ruch został zablokowany w obu kierunkach na autostradzie West Gate Freeway w Melbourne po tym, jak ludzie rozwścieczeni przymusowymi szczepieniami zabarykadowali drogę. Obecne protesty w australijskim mieście był równie gwałtowny jak poprzednie w poniedziałek.

Rząd prowincji Victoria zażądał szczepienia pracowników budowlanych, a Unia Budownictwa, Leśnictwa, Morskiego, Górniczego i Energetycznego (CFMEU) poparła decyzję. Wielu robotników było oburzonych i planuje organizować codzienne wiece, aby zademonstrować swój punkt widzenia.

Wtorkowy protest rozpoczął się rano przed biurem CFMEU, które zostało zdewastowane podczas protestu poprzedniego dnia. Tysiące demonstrantów, wielu z nich ubranych w pomarańczowe i żółte mundury budowlane, przemaszerowało ulicami Melbourne. Po drodze skandowali hasła takie jak „pieprzyć szprycę”.

Tłum był wściekły, rzucając pociski w funkcjonariuszy policji, których setki zmobilizowano w celu stłumienia protestów Doszło do poważnych starć między demonstrantami a bandytami w policyjnych mundurach.

Policja taranowała ludzi swymi samochodami. Gdy tylko udało się odizolować pojedynczych demonstrantów, grupowo znęcano się nad nimi przed odwiezieniem na posterunek.

Mieszkańcy stanu Wiktorii w ogóle, a w szczególności Melbourne, doświadczyli jednych z najbezwzględniejszych na świecie represji.

Australijskie doświadczenia powinny stanowić naukę dla obywateli III RP, by nie czekając na podobny poziom terroru w naszej Ojczyźnie, rozpoczęli likwidację okupacyjnych władz wdrażających terror i wszelkie inne bezprawne posunięcia wymierzone w bezbronnych mieszkańców!

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale