50 obserwujących
897 notek
455k odsłon
  259   2

Nowe restrykcje covidowe we Włoszech

Włoski rząd wydał dekret mający zastosowanie zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego, nakazujący firmom wstrzymanie wynagrodzenia pracownikom, którzy odmawiają przyjęcia szczepionki COVID-19.

Dekret nakazuje, aby wszyscy pracownicy otrzymali „zieloną przepustkę” szczepionki, co doprowadziło do pytań o to, co stanie się z milionami Włochów, którzy pozostaną nieszczepieni.

Rząd próbuje uniknąć potencjalnych kroków prawnych, nakazując firmom nie zwalniać niezaszczepionych, ale po prostu nie płacić im, jednocześnie mówiąc pracownikom, aby nie pojawiali się w pracy pod groźbą kary grzywny, jeśli to zrobią.

„Zamiast tego należy uznać, że przebywają na nieusprawiedliwionym zwolnieniu i mają wstrzymane pensje” — pisze Ken Macon.

„Osoby, które pracują bez paszportu szczepionkowego, mogą zostać ukarane grzywną do 1500 euro. Ponadto rząd powiedział, że nie pokryje kosztów testów dla tych, którzy woleliby nie przyjmować szczepionki”.

Nawet ci, którzy rzekomo mieli mitycznego wirusa i w związku z tym wytworzyli przeciwciała, nadal będą musieli otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Włochy rozszerzyły swój program paszportów szczepionkowych na szkoły i uniwersytety od 1 września.

Nauczycielom powiedziano, że mogą zostać zwolnieni, jeśli go nie okażą, a uczniowie zostali upoważnieni do zabrania go na zajęcia.

Nieszczepionym zabroniono także korzystania z dalekobieżnych środków transportu publicznego, co wielu osobom uniemożliwia korzystanie z urlopów, dojazdów do pracy i odwiedzin bliskich.

Miejsca takie jak muzea, stadiony, teatry, sale gimnastyczne i kryte miejsca siedzące w barach i restauracjach wymagają identyfikacji szczepionek, a firmy mogą zostać ukarane grzywną w wysokości tysięcy euro za nieprzestrzeganie zasad.

„Zielona przepustka” we Włoszech śledzi również lokalizację osoby, po raz kolejny ukazując, że jest to ni mniej ni więcej jak cyfrowa karta identyfikacyjna na sterydach.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości