48 obserwujących
902 notki
460k odsłon
  223   4

Podarunek globalistów na Boże Narodzenie

Według portalu Natural News (https://www.naturalnews.com/2021-10-12-supply-shortages-arent-unintentional-theyre-actually-planned.html),łańcuchy dostaw na całym świecie borykają się w ostatnich miesiącach z niedoborami ze względu na kilka czynników.

Jednak autor książek i bloger Charles Hugh Smith przekonuje, że niedobory mają w rzeczywistości na celu zwiększenie zysków globalnych firm. Dodaje, że niedobory mają na celu uniemożliwienie potencjalnym konkurentom wejścia na rynek i osłabienie strumieni przychodów.

Smith zwraca uwagę, że próba konkurowania z istniejącym kartelem, który przejął mechanizmy regulacyjne i polityczne, „jest nierozważnym marnowaniem kapitału”. Wspomina również, że bariery wejścia są wysokie, a rynki ograniczone, co jeszcze utrudnia sprawę.

Braki zdarzają się już od jakiegoś czasu.

Raport Business Insidera z maja 2021 r. podał kilka przykładów niedoborów produktów, w tym zarówno artykułów spożywczych, jak i niespożywczych. Wynikające z tego niedobory spowodowały wzrost cen istniejących artykułów.

Ceny paliw również wzrosły, począwszy od lata do sezonu zimowego. Według US Bureau of Labor Statistics ceny paliw wzrosły w marcu 2021 r. o 22,5% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Era obfitości była tylko krótkotrwałym symptomem początkowej fazy rozkwitu globalizacji i financjalizacji” – pisze.

„Teraz, gdy konsolidacja jest zakończona, braki mają doskonały sens finansowy. Wszyscy doświadczymy konsekwencji wynikających z wyeliminowania nadmiarowości i konkurencji oraz oddania kontroli nad łańcuchami dostaw quasi-monopolom i kartelom”.

Konkluduje: „Niedobory są ich źródłem zysków, a niedobory są stałą cechą globalnej gospodarki XXI wieku”.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale