53 obserwujących
964 notki
510k odsłon
  347   1

Gdzie wędruje WP i w czyich interesach?

Ponad tydzień temu sygnalizowałem informacyjne wycieki dotyczące planowanego wkroczenia WP na terytorium zachodniej Ukrainy:

https://wordpress.com/post/drnowopolskipolskapanorama.home.blog/859

Wczoraj Hall Turner Radio Show zaprezentowało następujące informacje, które przekazuję gwoli umożliwienia poznania przez polskojęzyczne społeczeństwo, alternatywnych wersji sytuacji, w stosunku do zalewu propagandowych kłamstw polskojęzycznych mediów „głównego nurtu”, a to nie w celu opowiadania się po którejkolwiek ze stron konfliktu, a jedynie możliwości analizy Polskiej Racji Stanu, w zaistniałej sytuacji. Poniżej prezentuję mechaniczne tłumaczenie z języka angielskiego bez jakichkolwiek komentarzy:

BIULETYN: WOJSKA POLSKIE WKROCZYŁY DO WOJNY NA UKRAINIE

Pojawiają się oszałamiające doniesienia, że dwa (2) bataliony wojsk Wojska Polskiego potajemnie wkroczyły na Ukrainę. W nocy 2 bataliony polskiej piechoty wyprowadziły się z Kijowa dzień wcześniej i dotarły już do Pawłogradu.

Dwie lub więcej kompanii tworzą batalion, który liczy od 400 do 1 200 żołnierzy i jest dowodzony przez podpułkownika. Batalion jest najmniejszą jednostką, która ma sztab oficerów (odpowiedzialnych za personel, operacje, wywiad i logistykę) do pomocy dowódcy.

Mówi się, że każdy batalion na Ukrainie ma 4 działa przeciwpancerne Rapira, transportery opancerzone i amerykańskie transportery opancerzone.

Obecnie polska piechota jest przygotowywana do przeniesienia na front Awdejewski.

Czy mówimy o regularnych oddziałach, czy najemnikach, trudno teraz powiedzieć. Niektóre raporty twierdzą, że Polacy są najemnikami, którzy czekali na zatwierdzenie ukraińskiej "pomocy" w wysokości 40 miliardów dolarów, zanim przejdą do akcji. Zostało to formalnie zatwierdzone pod koniec ubiegłego tygodnia.

WIĘCEJ:

Dodatkowe raporty otwarcie mówią, że brytyjski SAS był na Ukrainie, przeprowadzając specjalne operacje komandosów przeciwko Rosjanom.

Co gorsza, raporty przyznają teraz, że USA są na ziemi we wschodniej Ukrainie, wykonując mapowanie celów i inne rzeczy.

AKTUALIZACJA 10:27 EDT --

SENATOR USA MÓWI NATO "PRZYGOTUJ SIĘ NA ROSYJSKĄ AKCJĘ NUKLEARNĄ"

USA i ich sojusznicy z NATO powinni przygotować "niszczycielską" odpowiedź na potencjalne rosyjskie działania nuklearne, powiedział w sobotę senator Mitt Romney.

Wezwanie do działania pojawia się po groźbach ze strony Kremla i ostrzeżeniach ze strony rosyjskich dyplomatów, że inwazja na Ukrainę może doprowadzić do ataku nuklearnego, napisał republikanin z Utah w artykule dla The New York Times.

"Użycie przez Rosję broni nuklearnej byłoby bezsprzecznie redefiniującym, reorientującym wydarzeniem geopolitycznym" – napisał 75-letni Romney.

"Powinniśmy wyobrazić sobie niewyobrażalne, w szczególności to, jak zareagowalibyśmy militarnie i ekonomicznie na taką sejsmiczną zmianę na globalnym terenie geopolitycznym".

Były kandydat na prezydenta przedstawił kilka opcji dostępnych dla zachodnich sojuszników oprócz odpowiedzi nuklearnej, gdyby "osaczony i urojony" prezydent Rosji Władimir Putin rozmieścił broń jądrową.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale