Ignacy Ignacy
617
BLOG

Z palcem na nuklearnym guziku szaleńcy i psychopaci

Ignacy Ignacy Polityka Obserwuj notkę 4

Pod nogami rządzących USA neokonserwatystów grunt zaczyna się palić. Imperium trzeszczy w szwach, świadomość o niekończącej się litanii ich zbrodni, zaczyna docierać do coraz szerszych mas na świecie.

 

Profesor Daniel Kovalik z  University of Pittsburgh School of Law, w swym najnowszym artykule[i] zatytułowanym: “The United States as Destroyer of Nations”, w lapidarnej formie opisuje najważniejsze zbrodnie popełnione przez Stany Zjednoczone od końca II Wojny Światowej, oraz ich ideologiczne podłoże.  W charakterze konkluzji cytuje stwierdzenie Jose Marti, że „ są dwa rodzaje ludzi na świecie, ci co kochają i tworzą, oraz ci co nienawidzą i niszczą”.  Kovalik jednoznacznie umieszcza Amerykanów w tej drugiej kategorii.

 

Najnowszy artykuł w The Unz Review[ii] ocenia strategiczne opcje Rosji w obliczu amerykańskiej agresji w Syrii, konkludując że niezwykle ostrożne i „miękkie” podejście Putina do prowokacyjnego postępowania neokonserwatystów podyktowane jest świadomością ich patologicznej irracjonalności mogącej w każdym momencie pchnąć świat ku nuklearnej zagładzie.

 

Jakby na potwierdzenie tej diagnozy, ukazało się dziś oficjalne oświadczenie[iii] Białego Domu, w którym oskarża się Rosję o „kradzież” nadchodzących wyborów prezydenckich w USA na korzyść Donald Trumpa.  Przy czym w zastępstwie jakichkolwiek dowodów cytuje się potencjalne intencje takiego Jej postępowania.  Żąda  się też od wyborców, by ignorowali wszelkie negatywne informacje dotyczące Hillary Clinton, gdyż „mogą okazać się one rosyjską propagandą”. 

 

Jak z powyższego wynika „wyjątkowa nacja” uzurpująca sobie prawo do rządzenia światem, okazuje się całkowicie bezsilna w obliczu jednego „dzikiego prymitywa” Putina,  który jest w stanie ręcznie sterować fundamentalnymi wewnętrznym procesami amerykańskiego imperium.  Jeśli taka jest rzeczywistość, to nie najlepiej to wróży na przyszłość III RP, będącej obecnie w bezpośrednim zarządzie USA, za pomocą „oficerów prowadzących”, takich jak np. nowy  „polski wiceminister spraw zagranicznych”  Robert Grey[iv].

 

Innym przejawem głębokiej psychozy stymulowanej strachem przed własną odpowiedzialnością, jest oświadczenie[v] Johna Kerry, w którym domaga się postawienia  Rosji przed trybunałem za zbrodnie wojenne  dokonywanie nie przez kogoś innego, jak właśnie Stany Zjednoczone. 

 

Fakt, że rządzeni jesteśmy, zarówno na szczeblu centralnym waszyngtońskim, jak i lokalnym warszawskim przez obłąkańców i psychopatów, musi budzić największy niepokój u każdego kto jeszcze nie stracił resztek rozumu w tym domu wariatów pod nazwą III RP.

 

[i] http://www.counterpunch.org/2016/10/07/the-united-states-as-destroyer-of-nations/

[ii] http://thesaker.is/russian-options-against-a-us-attack-on-syria/   

[iv] http://niezalezna.pl/86995-robert-grey-wiceministrem-w-msz

Ignacy
O mnie Ignacy

Autor, od dłuższego czasu zajmujący się poza sprawami stricte zawodowymi, analizą zagadnień społecznych i politycznych dotyczących Polski i świata Ją otaczającego, dokonuje tego z perspektywy Stanów Zjednoczonych i ogólnie tak zwanego "świata zachodniego", starajac się koncentrować na problemach częstokroć umykających uwadze krajowych obserwatorów, lub interpretowanych odmiennie przy pomocy paradygmatu zachodnich analityków.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka