39 obserwujących
778 notek
390k odsłon
586 odsłon

Izrael; ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa

Wykop Skomentuj4

Nowy porządek świata (NWO), to nie tylko struktura globalnej władzy Zachodu nad Ludzkością, ale przede wszystkim system, który musi doprowadzić do zagłady tejże, włączając w to również twórców i wykonawców wspomnianej idei.

Dlatego też walka z nią jednoczy wszystkich tych (lepszych lub gorszych), którzy chcą żyć we względnej wolności i dostatku, jak przykładowo kraje BRICS . Należy tu podkreślić, że niezależnie od osiągnięć technologicznych, obecny zachodni system (NWO) polegający na oddzieleniu producenta i konsumenta tak zwanymi „rynkami finansowymi”, a wyrażając się kolokwialnie niczym nie okiełznaną żydowską lichwą, uniemożliwia osiągnięcie powyższego celu. Nawet tak bogate kraje , jak Niemcy czy Holandia pogrążają się w długach publicznych, a ich obecny dobrobyt opiera się wyłącznie, na bezlitosnym wyzysku nowych kolonii, takich jak III RP i pozostałe kraje „nowej Europy”, które to suma summarum przejmują brzemię wyzysku z pleców swych zachodnich pryncypałów i zadawalają w ten sposób roszczenia globalnych lichwiarzy.

NWO opiera się na masowym ogłupianiu społeczeństw i pogrążaniu ich w totalnym kłamstwie. Szczególnie łatwo przychodzi wmawianie ludziom doktryny „wolnego rynku”, który jest jedynie „wolny” dla wszelkich machinacji finansowej międzynarodówki. „Naukowego” charakteru tej liberalnej doktrynie ekonomicznej nadają tabuny propagandzistów i szarlatanów, zwanych „finansistami”, których wylęgarnią jest od lat chicagowska szkoła ekonomiczna . Pospólstwu znacznie łatwiej jest zaakceptować mętne brednie zwane „nowoczesną doktryną ekonomiczną”, których nie jest w stanie pojąć, uznając to za dowód mądrości jej głosicieli, niż pojąć na „zdrowy chłopski rozum” oczywisty fakt, że na obecnym poziomie rozwoju technologicznego łatwo jest zapewnić dostatnie warunki życia wszystkim, bez potrzeby uciekania się do wyniszczających wojen, antykoncepcji, aborcji, czy eutanazji.

Najlepszym przykładem łatwości z jaką ogłupia się społeczeństwo stanowi okres „transformacji ustrojowej” III RP, w której wyniszczono lub zrabowano (za przysłowiową złotówkę) całą realną gospodarkę i to przy aplauzie motłochu, który wierzył towarzyszowi Balcerowiczowi, przemienionemu w „wolnorynkowego mesjasza” byłemu lektorowi komunistycznej partii PZPR, że zamieni im on utracone miejsca pracy na nowe „innowacyjne” . Każda nieśmiała próba nielicznych oponentów zastopowania tej gigantycznej zbrodni, napotykała na głupawy rechot „rozumnego” społeczeństwa „wolnorynkowego prymusa”, jakim to mianem ochrzczono nowopowstałą III RP. Dziś „innowacyjne” miejsca pracy zmaterializowały się w formie zachodnich zmywaków i burdeli, z których to nadal czerpie dumę „rozumne” społeczeństwo.

Podobny los spotkał inne postkomunistyczne państwa z Rosją na czele, w której do dziś ekonomiczną władzę sprawuje gang „finansistów”, którzy z agenturalnego nadania, lub własnej głupoty i ignorancji sabotują rozwój ekonomiczny Federacji, czego najnowszym przykładem jest sławetna „reforma emerytalna” .

Oczywiście są na świecie autentyczni ekonomiści, czego przykładem są dr Paul Craig Roberts i Michael Hudson , którzy niejednokrotnie przedstawiali Rosji rady, jak uwolnić się z obłędnej doktryny ekonomicznej.

Dr Roberts posunął się nawet tak daleko, że zaoferował swe usługi w dziele „ekonomicznego rzucenia na kolana” Zachodniego Imperium Zła. Przy czym jest to dowód jego, jako Amerykanina, niezwykłej odwagi i pragmatyzmu, gdyż w interesie każdego normalnego człowieka powinna leżeć chęć przeciwstawienia się systemowi prowadzącemu do zagłady Ludzkości. Jako twórca tzw. „reaganomics” , która spowodowała bankructwo i upadek ZSRR, dr Roberts byłby niewątpliwie w stanie wprowadzić swe obietnice w życie, które motywował rozsądnie, tym że lepiej jest przeżyć okres globalnego ekonomicznego chaosu, niż ciszy atomowej zimy wynikłej ze skutków globalnego konfliktu nuklearnego.

Niestety Putin nie ma wystarczających sił wewnętrznych vis-à-vis finansowej V kolumny w Rosji, ani środków ekonomicznych państwa na wprowadzenie planu Robertsa w życie. Posiadają je natomiast Chiny, które w żółwim tempie prowadzą rozgrywkę z USA.

Znany chiński politolog zobrazował to walką doświadczonego zawodnika tai-chi , który unikając ciosów nieokiełznanego przeciwnika (USA) doprowadza do jego stopniowego wyczerpania, zanim zada mu decydujące śmiertelne uderzenie. I jest to trafne porównanie, jeśliby nie jeden istotny szczegół. Kontynuując te porównanie; nieokiełznany przeciwnik (USA) ma w swej dłoni odbezpieczony granat (broń masowego rażenia), który w ramach swej niepoczytalności może w każdej chwili wypuścić z rąk. A to już diametralnie zmienia obraz walki i sens jej dotychczasowej strategii.

Na ten sam aspekt zwracał Rosji uwagę Paul Craig Roberts, który krytykował „miękka” taktykę Putina w odniesieniu do Waszyngtonu. Nie zważając na wymierzane Rosji policzki, nadstawia on zawsze pod uderzenie przysłowiowy drugi, rozzuchwalając jeszcze bardziej adwersarza odczytującego takie zachowanie, jako dowód słabości zachęcającej do eskalacji agresji.

Ostatnio na anglojęzycznej platformie niezależnych mediów rozgorzała nawet polemika w tej sprawie. Większość dyskutantów popierała pragmatyzm Putina, który unikał konfrontacji. Jeden z dyskutantów użył porównania do sanitariusza z zakładu psychiatrycznego (Rosji), który co pewien czas musi mitygować napady szału pacjenta (USA) poprzez umieszczenie go w kaftanie bezpieczeństwa, argumentując że trudno mówić tu o nadstawianiu drugiego policzka, gdy szaleniec w trakcie wspomnianej czynności opluwa i gryzie sanitariusza.

Ocenę tą zweryfikował negatywnie ostatni incydent z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, na który Putin zareagował negacją postawy ministerstwa obrony Rosji, kładącą odpowiedzialność za prowokację na Izraelu i rezerwującą sobie prawo odwetu.

Dr Robderts ma rację, co będzie gdy rozzuchwalony bezkarnością Izrael zatopi rosyjski krążownik? Putin będzie miał wtedy do wyboru kapitulację lub III wojnę światową; przyznają już chórem różnogłośni dotychczasowi dyskutanci. Nie chodzi tu bowiem o sprawy honoru, a jedynie możliwie szybkie i permanentne założenia szaleńcowi kaftana bezpieczeństwa, zanim będzie za późno!


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale