Blog
Ignacy Nowopolski Blog
Ignacy
Ignacy Doktor nauk technicznych zajmu
35 obserwujących 680 notek 345033 odsłony
Ignacy, 22 października 2018 r.

III RP forpocztą w marszu ku anihilacji

140 0 0 A A A

Kolejny krok w przepaść globalnej nuklearnej zagłady stanowi wyjście Stanów Zjednoczonych z układu dotyczącego rakiet średniego zasięgu (https://news.antiwar.com/2018/10/21/trump-announces-us-will-withdraw-from-intermediate-nuclear-forces-treaty/) .

Trump oświadczył, że krok ten jest odpowiedzią na naruszanie przez Rosję i Chiny warunków tegoż.

Przy czym trywialnym jest stwierdzenie, że pretekst ten (jak wszystkie inne które płyną z Waszyngtonu) jest totalnym kłamstwem, a w odniesieniu do Chin, na dodatek, monumentalną brednią, gdyż Chiny nigdy nie były sygnatariuszem wspomnianego układu.

Poziom intelektualny Trumpa, innych osobników stanowiących jego administrację, oraz pozostałych watah waszyngtońskiego deep state, jest tak niski, że trudno od nich oczekiwać wiarygodnych kłamstw, tym bardziej że charakteryzują się oni totalnym dyletanctwem.

Natomiast warunki układu naruszyły Stany Zjednoczone instalując w Rumunii i Polsce „systemy przeciwrakietowe”, które mogą być również użyte do wystrzeliwania rakiet Criuse .

Zerwanie omawianego układu stanowi największe zagrożenie dla Europy, a w szczególności wspomnianych już Rumunii i Polski, gdyż na tym teatrze wojennym pociski tego zasięgu mogą być użyte.

Znamiennym znakiem wzrostu napięcia do poziomu krytycznego jest ostatnia wypowiedź Putina na forum klubu Valdai . Prezydent Rosji, będący mistrzem w miękkości swych dotychczasowych wypowiedzi w odzewie na wszystkie dotychczasowe bezczelne prowokacje Zachodniego Imperium Zła, zaskoczył wszystkich ostrością odpowiedzi na pytanie dotyczące nuklearnej strategii Rosji.

Stwierdził on, że Rosja nie zamierza użyć brodni jądrowej w ataku prewencyjnym, ale w momencie gdy zostanie zaatakowana, zniszczy agresora bronią nuklearną. Aby nikt nie miał wątpliwości, że Putin zdaje sobie sprawę z konsekwencji tegoż, stwierdził: „My pójdziemy do Nieba, a agresorzy zdechną!” (https://russia-insider.com/en/putin-after-nuclear-armageddon-well-go-heaven-those-who-nuked-us-will-go-hell/ri25113).

Wiąże się to logicznie z Jego poprzednią wypowiedzią na ten temat, w której zadał retoryczne pytanie: „A po co nam taki świat bez Rosji?”.

Jak należy mniemać „elity” III RP nie zaprzątają sobie głowy takimi filozoficznymi pytaniami, żerując dalej w odbycie Wujka Sama, ochoczo wpychają Polskę w samo jądro zbliżającej się globalnej katastrofy wojennej. Ani one, ani społeczeństwo przez nie rządzone nie posiadają wystarczającej wiedzy i inteligencji, by jasno pojąć co to dlań oznacza.


Opublikowano: 22.10.2018 13:55. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 14:04.
Autor: Ignacy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Autor, od dłuższego czasu zajmujący się poza sprawami stricte zawodowymi, analizą zagadnień społecznych i politycznych dotyczących Polski i świata Ją otaczającego, dokonuje tego z perspektywy Stanów Zjednoczonych i ogólnie tak zwanego "świata zachodniego", starajac się koncentrować na problemach częstokroć umykających uwadze krajowych obserwatorów, lub interpretowanych odmiennie przy pomocy paradygmatu zachodnich analityków.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Był u mnie spokój, komentowali ostatnio tylko w miarę inteligentni ludzie, a tu znów...
  • @ogrodniczka:  według mnie tylko cud może coś zmienić ,ale może ktoś ma jakieś sensowne...
  • @35stan  Według mego rozeznania USA jest rządzone przez deep state (oligarchię finansową)...

Tematy w dziale Polityka