44 obserwujących
790 notek
400k odsłon
138 odsłon

Mechanizmy współczesnej polityki

Wykop Skomentuj

W ogólnym zarysie, mechanizmy władzy na Zachodzie są szablonem systemu amerykańskiego. Różnią się one jedynie szczegółami wynikającymi z regionalnej specyfiki. Przy czym system amerykański jest najprostszy, a przeto najłatwiejszy do opisania. W Europie, ze względów na różnorodność etniczną i mnogość struktur administracyjnych, mechanizm jest pozornie bardziej skomplikowany. Przy czym wyjątek od tej reguły stanowią takie państwa, jak Ukraina i III RP.

Ze względu na ich lokalizację na strategicznym kierunku natarcia na Rosję, są one bezpośrednio zarządzane przez USA, które nie dbają nawet o pozory „suwerenności” owych wasali. Na Ukrainie społeczeństwo jest zbyt prymitywne by pojąć te niczym nie maskowane mechanizmy, a mieszkańców III RP zaślepia wielowiekowa nieodwzajemniona miłość do Zachodu w ogólności, a Stanów w szczególności.

Najlepiej jednak opisać wspomniane mechanizmy na przykładzie amerykańskim. Przy czym, dla uniknięcie posądzenia o brak obiektywizmu, oddam głos żydowi Izraelicie, zamieszkującemu od czasu swych studiów w USA. GILAD ATZMON jest między innymi autorem książki opisującej współczesny system polityczny Ameryki zatytułowanej: A Post Political Manifesto.

Jego najnowszy artykuł, zamieszczony na portalu Unz Review, prowadzonym również przez żyda, można znaleźć tu: https://www.unz.com/article/jewish-politics-in-america-a-post-political-view/. O sobie pisze w nim następująco: „Byłem wychowany jako izraelski patriota. Byłem gotów kochać a nawet zginąć za tą ziemię, którą pomyłkowo uważałem za swoją. Teraz zdegradowałem się do poziomu zwykłego człowieka”. Jak należy mniemać pod pojęciem „zwykłego człowieka” ma on na myśli goja.

Według niego, obecny system polityczny przestał być prostym dwupartyjnym mechanizmem, w którym obie partie żyły w swoistej symbiozie. Obecnie Ameryka jest rozdarta na dwie wrogie sobie części. Jedna to konglomerat wszelakich grup politycznych skupiających się wokół jakiegoś symbolu, jak na przykład homoseksualiści, feministki, lub murzyni. Drugą stanowią ci, których można by określić mianem „patriotów”, gdyż łączy ich umiłowanie państwa , jego cywilizacji i tradycji. Rozłam między tymi dwoma grupami jest tak wielki, że już teraz można mówić o „zimnej wojnie domowej”, ze wszystkimi perspektywami na „gorącą” w niedalekiej przyszłości.

Myliłby się jednak ten, kto upatrywałby w tej walce autentycznej konfrontacji przeciwnych idei politycznych. Cytuję: „Całe amerykańskie polityczno-kulturalno-duchowe spektrum zostało zamienione na wewnętrzną żydowską giełdę. Większość Amerykanów nie pojmuje prawdziwej natury walki, w której uczestniczą. Z oczywistych powodów, media oraz akademicy nie pomagają w rozwikłaniu tego. Jest bowiem wygodniej utrzymywać Amerykanów w nieświadomości. Pomimo tej ogromnej społecznej schizmy, Izrael i jego lobby są w stanie utrzymać kontrolę na oboma obozami. Na każdym corocznym zjeździe AIPAC (żydowskie lobby) amerykańscy polityczni oponenci ochoczo konkurują w próbach przypodobania się obcemu państwu (Izraelowi).

Przy czym niepisanym przywódcom „patriotów” jest Donald Trump, którego autentycznie uwielbiają Izraelici, gdyż widzą w nim windykację swej brutalnej polityki w stosunku do innych. Pro-żydowski kanał Fox News nazwał go nawet ‘pierwszym żydowskim prezydentem’, a złośliwi sugerują zmianę jego sloganu wyborczego w wyborach 2020 roku na ‘Let’s make America Israel’. Co prawda większość żydów pozbyła się Boga, ale nie swej żydowskości. Główny fundator współczesnych rewolucji, George Soros wraz z jego Instytutem Otwartego Społeczeństwa, realizuje ideę globalizmu, która najlepiej odwraca uwagę od Wall Street i jej zbrodni, a społecznym oponentom pozostawia walkę między sobą. "


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale