Blog
Ignacy Nowopolski Blog
Ignacy
Ignacy Doktor nauk technicznych zajmu
36 obserwujących 686 notek 347849 odsłon
Ignacy, 7 grudnia 2018 r.

Chocholi taniec u bram piekła

373 3 0 A A A

Stopień i tempo degradacji zachodnich społeczeństw jest wprost proporcjonalne do agresywności państw nimi reprezentowanych na arenie międzynarodowej.

Narastający gwałtownie chaos, wojny oraz inne różnorakie napięcia i kryzysy, znajdują swe zwierciadlane odbicie w stopniu społecznej degrengolady, w swej masie wierzące niezłomnie propagandzie mediów głównego nurtu, obarczających winą za ten stan rzeczy Rosję i Chiny, a personalnie prezydenta Putina. Przy czym absurdalność propagandowych zarzutów jest także wprost proporcjonalna do społecznego zidiocenia. „Ujednolicenie” poglądów społeczeństwa jest tak wielkie, że stanu takiego nie udałoby się osiągnąć w żadnym totalitarnym systemie w przeszłości. Szczegółowe dywagacje na ten temat można znaleźć między innymi w tym artykule: https://russia-insider.com/en/pathetic-uber-conformish-northern-europe-possibly-saddest-most-brainwashed-place-earth/ri25604.

Dr Paul Craig Roberts w swym najnowszym artykule (https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/04/the-disintegration-of-western-society/) zwie ten fenomen “Western Brainwashed Civilization” (zachodnią wymóżdżoną cywilizacją). Twierdzi on między innymi, że „only a handful of people exist who are capable of differentiating the real from the created reality in which all explanations are controlled and kept as far away from the truth as possible. Everything that every Western government and “news” organization says is a lie to control the explanations that we are fed in order to keep us locked in The Matrix”.

Tylko niewielka liczba osób jest zdolna do odróżnienia rzeczywistości od wykreowanej rzeczywistości, w której wszystkie konkluzje są kontrolowane i utrzymywane jak najdalej od prawdy. Wszystko co mówią zachodnie rządy i organizacje medialne jest kłamstwem obliczonym na utrzymanie nas w stanie psychologicznej niewoli.”

Niestety powyższa ocena pasuje idealnie do społeczeństwa III RP, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.

Przy czym otwartym pozostaje pytanie, w jakim stopniu obywatele autentycznie wierzą w absurd medialnych bredni i łajdackiej propagandy, a w jakim udają ową łatwowierność. Jak jest, wie tylko nasz Pan, który rozliczy w odpowiednim momencie stopień udziału tychże w zbrodni wspierania swą postawą Zachodniego Imperium Zła.

Jak na razie jednak perspektywy rozliczenia i ewentualnej sanacji są znikome. Jeśli nie uda się rządzącej oligarchii finansowej wepchnąć świata w otchłań globalnego konfliktu zbrojnego, to alternatywę stanowi dalsze pogrążanie się w szatańskiej „rzeczywistości” degenerującego się coraz szybciej zachodniego modelu cywilizacyjnego.


Opublikowano: 07.12.2018 04:47. Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 04:54.
Autor: Ignacy
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Autor, od dłuższego czasu zajmujący się poza sprawami stricte zawodowymi, analizą zagadnień społecznych i politycznych dotyczących Polski i świata Ją otaczającego, dokonuje tego z perspektywy Stanów Zjednoczonych i ogólnie tak zwanego "świata zachodniego", starajac się koncentrować na problemach częstokroć umykających uwadze krajowych obserwatorów, lub interpretowanych odmiennie przy pomocy paradygmatu zachodnich analityków.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @35stan   Szanowny Panie, dobrzeby było gdyby Polacy nauczyli się dyskutować o substancji, a...
  • Był u mnie spokój, komentowali ostatnio tylko w miarę inteligentni ludzie, a tu znów...
  • @ogrodniczka:  według mnie tylko cud może coś zmienić ,ale może ktoś ma jakieś sensowne...

Tematy w dziale Społeczeństwo