Blog
instruktor
Trener - instruktor
Trener - instruktor Trener judo , instruktor fitness specjalizujący się w odchudzaniu i modelowaniu sylwetki
0 obserwujących 56 notek 31791 odsłon
Trener - instruktor, 14 maja 2012 r.

Video - siłownia

444 0 0 A A A
Bartłomiej Cybruch - trener judo,instruktor fitness.
Bartłomiej Cybruch - trener judo,instruktor fitness.

Często osoby,które chciałyby korzystać z siłowni zastanawiają się nad tym co je tam czeka,czy znajdzie się instruktor,który w przystępny sposób chciałby je poprowadzić krok po kroku,pokazać wszystkie ćwiczenia,wtajemniczyć w zasady dzięki którym mogłyby uzyskać satysfakcjonujące efekty.Nastomiast fitness kluby tnąc koszty ograniczają się do zatrudniania 1 - 2 instruktorów ( na zmianę po 8 godzin dziennie ) wychodząc z błędnego założenia,że w dzisiejszych czasach wszyscy znają się na wszystkim,a na ćwiczeniach siłowych przede wszystkim.Instruktorzy w siłowniach pracują na umowach śmieciowych,często dorabiając sobie w ten sposób do marnej pensji nauczyciela wychowania fizycznego bądź trenera sportowego.Często są to też osoby " dobrze wyglądające " , spędzające na " siłce " pół życia ale nie mające zbyt szerokiej wiedzy nt. anatomii,fizjologii,teorii treningu sportowego itp. W rezultacie odbywa się to w ten sposób,że zestresowany adept ćwiczeń siłowych przychodzi po raz pierwszy do siłowni,otrzymuje od przemęczonego i zniechęconego instruktora plan treningowy wydrukowany z komputera ( żeby było bardziej nowocześnie ) i następnie z kartką w ręce wędruje po siłowni jak po dżungli szukając miejsca dla siebie.Jeśli trafi na życzliwą osobę,która te upokarzające praktyki doświadczyła już wcześniej to być może wytłumaczy mu ona,a może i zademonstruje jak należy ćwiczyć,jak dobierać ćwiczenia i systemy ćwiczeń w zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć.Nie będę się już znęcać nad właścicielami fitness klubów,zwłaszcza,że są również w Polsce całkiem profesjonalne kluby,nie mniej jednak są one w zdecydowanej mniejszości.

Przedstawiam na filmie poniżej kilka prostych ćwiczeń siłowych,nie wymagających zbyt wielkiego doświadczenia i rozeznania jeśli chodzi o modelowanie sylwetki. Są to ćwiczenia wzmacniające i modelujące podstawowe partie mięśni,takie jak : mięśnie obręczy barkowej,ramion,klatki piersiowej,brzucha. Na przedstawionym filmie używane jest obciążenie o charakterze modelującym,a więc niezbyt ciężkie,tak aby w każdej serii można było swobodnie wykonać do kilkunastu ruchów. Takiego właśnie obciążenia należy używać aby uzyskać efekt modelujący.Jest to przydatna informacja zwłaszcza dla pań,które chciałyby wyrzeźbić sylwetkę a nie " dopakować " masy mięśniowej.

Ćwiczenia te wykonujemy w rytmicznym tempie do uczucia zmęczenia mięśni,stosując przerwy do pełnego wypoczynku między seriami. Zapraszam do obejrzenia i stosowania.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Trzy Zdania Trzy Slowa Bardzo słuszna uwaga ... rzeczywiście wskazane jest uginanie nóg,...
  • @wiejska babka Haha dowcipny komentarz ... tego nam chyba trzeba w tym świecie zazdrości i...
  • @Człowiek o moralności alfonsa Tak to prawda rosyjscy zawodnicy w różnych dyscyplinach mają...

Tematy w dziale Sport