39 obserwujących
68 notek
457k odsłon
  5026   0

Nowak zatrzymany?! Ostrożnie!

Zatrzymano ministra N. z czasu rządów PO. Fakt, lubił drogie zegarki i należał do ekipy za kadencji której doszło do grabieży budżetu na skalę liczoną w miliardach złotych. Jeśli więc z takim przyłożeniem do pracy pojechał pan N. pracować dla Ukraińców to ma niemały problem.

Ale. 270 mln euro to nie w kij dmuchał. Jak jest taka kasa to są i służby specjalne Ukrainy, co najmniej. A jak ukraińskie to niestety i przenikające je służby rosyjskie. A jak tak to ostrożnie trzeba.

I choć daleko mi do wybielania Platformy to w takim układzie rozważyłbym scenariusz, że ukraińskie służby jednak maczały w tym palce a na koniec chcąc zatrzeć ślady wrobiły w rzecz obcokrajowca. Raz, że odechce się tam wszystkim na przyszłość ściągania fachowców z zagranicy, i będzie można grabić jeszcze ładniej, dwa oni dobrze wiedzą, że dla rządu w Warszawie taka draka to prawdziwy prezent. I że możemy wejść w tę grę nazbyt łatwo. Szczególnie, że jak donoszą media dokumenty strona ukraińska przekazała dopiero w trakcie zatrzymania N. a po stronie ukraińskiej póki co nie aresztowano nikogo. To wszystko plus fakt, że on w ogóle dostał to stanowisko, każe zatrzymać się ciut dłużej nad sprawą.

Jest oczywiście też możliwy scenariusz zakładający uczciwość i dobre intencje służb ukraińskich, które działają dla dobra swego państwa. I wygląda tak, że służby te zostały wykorzystane przez służby rosyjskie, i to one położyły łapę na kasie, one wrobiły Nowaka. Co mają z tego Rosjanie?

1. Kasę, to oczywiste. Bez względu na to jak sprawa się zakończy kasa już się nie odnajdzie.

2.  Rząd w Warszawie aresztuje polityka opozycji, który jeśli okaże się niewinny, albo ukradł tylko papier z toalety, to w kraju podniesie się larum. To dużo energii dla opozycji przybitej przegraną w wyborach. Znów będzie można mówić, że w Polsce łapie się ludzi niewinnych. Przy czym najwięcej traci PiS wśród własnych wyborców, bo obiecywał im, że będzie wsadzał złodziejów, a tu po latach ciszy nagle taka skucha.

3. Dojdzie do skłócenia Ukrainy z Polską. My nie będziemy chcieli oddać Nowaka a Ukraina będzie musiała zachować twarz przed swymi rodakami i zagra w jaśniepańską, arogancką Polszę. Jakoś będzie trzeba przecież wyjaśnić tym biednym ludziom dlaczego znów nie mają asfaltu.

To wszystko oczywiście przy założeniu, że N. jest jak kryształ. Tak czy siak ostrożności nigdy za wiele.

Lubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka