17 obserwujących
14 notek
362k odsłony
211 odsłon

Wybory w nadwiślańskiej kolonii

Wykop Skomentuj5

Ostatnie wybory dobitnie pokazały, że nie był to pojedynek pomiędzy dwoma osobowościami o określonym dorobku czy choćby programami na przyszłość. Gdyby tak było, to obiektywnie rzecz biorąc, wygrałby urzędujący prezydent Duda, i to z dużą przewagą. Te wybory to był pojedynek mediów w tym przypadku wszystkich zagranicznych, polskojęzycznych z TVP. I to tylko dzięki temu człowiek bez programu, identyfikowany w Platformie jako kompletny leń i pozer,  w dodatku wyciągnięty z kapelusza na 3 tygodnie przed rozstrzygnięciem przegrał zaledwie 2% głosów. I tak też już bez wątpienia będą wyglądały każde kolejne wybory. No chyba, że ktoś w końcu usiądzie i chwilę o tym pomyśli, co tu się stało. Bo, że tak to ujmę, stało się bardzo i wymaga reakcji.

Jak dla mnie bowiem zjawisko którego byliśmy świadkami to wystarczający dowód na to, że potrzebne są decyzje uniezależniając wynik wyborów od wpływu mediów a de facto od ich mocodawców. Gdyby TVP była dziś w ręku ludzi "bezstronnych" Prezydent przegrał by w stopniu zawstydzających, jednocześnie podważającym sens jakiegokolwiek trudzenia się, dokonywania zmian w konsekwencji narażania się.

To co dziś mamy w Polsce, co wciąż z przyzwyczajania nazywamy wyborczą agitacją, jest bezpardonową ustawką gigantów, z użyciem noży i toporów, i jak najszybciej musi zostać spacyfikowane a następnie uregulowane. Inaczej wybory będą niczym innym jak show dla milionów głupków, a sama demokracja będzie warta tyle co naklejka na kiblu. A to dlatego, że w takim układzie o wynikach wszelkich plebiscytów decydować będzie wąska kapituła, złożona z szefów globalnych koncernów mediowych, a jedyną licząca się kartą wyborczą będzie cyrografu jaki podpisze im dany kandydat. I zapewniam, że to nie będzie już nigdy człowiek z prawicy. No a demokracja jaką nam tu wówczas ulepią, niewiele będzie różniła od tego co się zwyczajowo praktykuje w każdej kolonii.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka