21 obserwujących
29 notek
379k odsłon
215 odsłon

Uroczystości państwowe. Flashback.

Wykop Skomentuj

A oto i mamy 15 sierpnia AD 2020, i jak zawsze tego dnia uroczystości kościelne i państwowe zarazem. Oglądam transmisję z udziałem prezydenta Dudy. Jest odniesienie do tradycji, historii, czuć podniosłość momentu. Jest powaga, duma ale i zaduma. No a nade wszystko godna postawa Prezydenta, ministrów, i innych przybyłych osobistości. Spójrzcie jak oni się prezentują? Wszystko jak trza!

I nagle, ale na szczęście tak tylko przez chwilę, flashback, gdy rządziła ta bida z PO. Rok w rok, uroczystość w uroczystość to samo przedstawienie z udziałem chłopców ledwo co spędzonych z boiska. Jedni rżą w najlepsze z rzuconego szeptem kawału, nie bacząc, że przecież stoją w pierwszym rzędzie. Inni bawią się komórką, myśląc, że nikt tego nie widzi. Reszta walczy ze snem lub gapi się znudzona w niebo, próbując odgadnąć kształt w jaki ułożyły się chmury; pies to czy raczej żaba? A wspólnie, wszyscy razem nie dają już rady, bo nogi bolą albo siku. Stoją tak i kręcą się bez przerwy... bo kazali. Szczęściem jeszcze tylko krótka odezwa jak zawsze o dobru i miłości, i jak zawsze z kartki, potem jeszcze góra pół godziny i w długą do domu. Niczym akademia w szkole podstawowej.

15 sierpnia to, jak co roku, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Dzień Wojska Polskiego. Ciekawe czy oni kiedykolwiej wiedzieli, ale tak naprawdę, z jakiej okazji była ta impreza? Ta i inne. Poza tym, że zawsze można było sobie wspólnie trochę porechotać.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura