24 obserwujących
43 notki
397k odsłon
2195 odsłon

Jednorazówka

Wykop Skomentuj71

"Czekaliśmy na powrót Rafała z urlopu. Teraz wszystko się wyjaśni" - słychać w Platformie. 

To zaledwie jedno zdanie, no dwa, niech Wam będzie, co bieglejszym umysłom powinno za puentę wystarczyć. Mi wystarczyło by zrozumiec, że Rafał to nie lider, to królik z kapelusza, to jednorazówka.

Miał być jak złoty strzał. Raz a celnie i w miliony. Miał dać sukces w zamian za splendor Pałacu, i pole do działania dla stłoczonej za kotarą bandy Łysola z wyraźną wadą zgryzu. Stanowiska wszak były już podzielone, acz bez wiedzy Rafała. Nie zabiegał o nią i nie była mu ona potrzebna, jak tylko to jedno "Panie Prezydencie" słyszane parę razy dziennie. Ot to i tylko to miało cenę!

I nawet 10 mln wyborców to już nie to. Pojechał więc chłopina stroskany na urlop. Ot tak po prostu.

I tu już chyba nic nie trzeba tłumaczyć. I tej energii, i tej nadzieji, tych tłumów gotowych ruszyć w Polskę na jedne jego skinienie. Wszystko stoi. Rafał myśli?... prowadzi konsultacje? ...  może program pisze? Nie, Rafał zwyczajnie urlopuje. Ale wróci, zaraz, jeszcze tylko tydzień, no niech tam dwa góra gdyby pogoda dopisywała... a wtedy weźmie się na serio za ratowanie Polski!?

Tylko kiedy skoro zaraz Wszystkich Świętych, potem długi weekend niepodległościowy, Mikołajki, Boże Narodzenie a za nimi w kolejce Sylwester... i Rafał  znów wyjedzie. Jak każdy przecież.

Będziecie mieli Nową Solidarność, oj będziecie. Nie gorszą niż jej lider, i jak śnieg na wiosnę.

Wykop Skomentuj71
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka