0 obserwujących
31 notek
6183 odsłony
163 odsłony

Droga energetyka jądrowa

Wykop Skomentuj

Jak wiadomo Polska jest w zaawansowanym stadium zbudowania elektrowni jądrowej:

image

Przez prawie 10 lat funkcjonowania PGE EJ 1 nie jest w stanie zakończyć nawet badań lokalizacyjnych i środowiskowych, które mają na celu wskazanie miejsca, gdzie powinna zostać zbudowana elektrownia. Powołana w 2010 roku państwowa spółka PGE EJ 1 miała przygotować inwestycję w pierwszą polską elektrownię atomową, ale do dzisiaj wszystko pozostaje w sferze niejasnych, odległych planów.

Z informacji resortu energii wynika, że w latach 2010-2018 spółka wydała na wynagrodzenia 102 mln zł. Najwięcej w latach 2015-2016, gdy na pensje szło 20-21 mln zł rocznie. W spółce pracuje obecnie 78 osób, które zajmują 75,6 etatu. W radzie nadzorczej PGE EJ 1 zasiada aż 9 osób. Każda z nich miesięcznie dostaje 4,4 tys. zł. Na “budowę” polskiego atomu w tym okresie codziennie wydawano po ok 566,8 tys. zł .

Za PO prezes i rada zarabiali więcej ale od końca maja 2017 roku zasady wynagrodzeń uległy zmianie i, jak wyjaśnił Tadeusz Skobel, wynagrodzenie podstawowe członków zarządu wynosi nie więcej niż ośmiokrotność zapisanej w tzw. ustawie kominowej podstawy wymiaru. Obecnie daje to niecałe 38 tysięcy złotych. PGE EJ 1 jest spółką Grupy Kapitałowej PGE, odpowiadającą za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Energetyka jądrowa to droga rzecz jak widać i będzie droższa bo w planach jest kolejna elektrownia jądrowa i kolejna spółka - PGE EJ 2.Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka