6 obserwujących
145 notek
159k odsłon
407 odsłon

Z krainy prowokacji, odc. 3

Wykop Skomentuj5

Korupcja wśród sędziów jest problemem, na szczęście nie w Polsce. Służby takich państw policyjnych jak USA nie wahają się używać niegodnych środków dla udowodnienia korupcji.

Dla sprawdzenia pogłosek o tym, że pewien sędzia jest łaskawy dla swoich znajomych, w 2012 r. agent służb specjalnych dał się złapać na przewożeniu bez zezwolenia broni w samochodzie. Został zatrzymany i wyznaczono termin posiedzenia sądu w sprawie jego ukarania. 

Do sędziego będącego w kręgu podejrzeń zadzwonił jego kolega, który kiedyś przekazał mu darowiznę na kampanię wyborczą (tak, sędziowie w USA są często wybierani) i powiedział, że zatrzymany to jego kolega i żeby jakoś sprawę załatwił. 

Sędzia skontaktował się więc z sędzią wyznaczoną do osądzenia sprawy i poprosił o przysługę. Sędzia zmieniła kwalifikację czynu na wykroczenie, sprawa została umorzona.

W styczniu 2015 sędzia Waters został skazany na 2 lata więzienia za ustawienie wyroków, w tym w  powyższej sprawie. 

Gdyby w USA byli tak wybitni prawnicy jak w Polsce, to podobna sprawa nigdy nie miałaby prawa tak się skończyć. Naruszono prawo do prywatności, nie posiadano wcześniej wiarygodnych informacji, naruszono niezawisłość etc. 

Ale cóż, USA to dziki kraj, w którym łapowników wsadzają.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale