1 obserwujący
42 notki
36k odsłon
379 odsłon

Soros chce skłócić Czechów?

Wykop Skomentuj5

Słowacki portal zajął się wpływami Sorosa na Słowacji i w Czechach, gdzie transferowane są środki finansowe na wspieranie „niezależnych mediów”, które zajmują się promocją ideologii gender, krytykują środowiska narodowe i patriotyczne oraz starają się zmieniać mentalność czytelników, np. poprzez publikację artykułów wybielających pedofilię. 


Według informacji podanych przez słowacki portal „Hlavne Spravy”, celem działań podmiotów powiązanych z Sorosem są Czechy jako państwo, jego ustrój demokratyczny i naród czeski, a chodzi docelowo o likwidację tożsamości narodowej i zniesienie granic.

Do głosu krytyki wobec Sorosa przyłączył się teraz czeski polityk i przedsiębiorca, Radim Fiala, wiceprzewodniczący eurosceptycznej i antyimigracyjnej partii Wolność i Demokracja Bezpośrednia (Svoboda a přímá demokracie). Wcześniej Fiala był posłem prawicowej narodowo – konserwatywnej partii Świt – Narodowa Koalicja (Úsvit – Národní Koalice) Tomiego Okamury.

Według czeskiego polityka, w Stanach Zjednoczonych i w Czechach trwa praktycznie zimna wojna obywatelska, w której sieć podmiotów powiązanych z Georgiem Sorosem stoi po stronie globalistów. Należą do niej m.in. media i organizacje pozarządowe, które mają wpływ na procesy polityczne i społeczne w państwie czeskim. Ich celem jest wspieranie interesu imigrantów, promocja multikulturalizmu, ideologii gender i działań związanych z zmianami klimatycznymi.

Receptą na takie działania i przyszłościowym programem powinno być według Radima Fiala zakazanie działalności organizacji powiązanych w Sorosem, konfiskata ich majątku, przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Czech z UE, zmiana prawa w kwestii imigrantów i islamu oraz uzyskanie odszkodowań za straty w wyniku II wojny światowej od Niemiec.

Niedawno Rudolph Giuliani na swojej stronie na Twitterze stwierdził, że Soros korzysta z sieci placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych do realizacji swoich celów w Europie Wschodniej i ataków na swoich przeciwników, a finansowani przez niego prokuratorzy zwalniają przestępców. Były burmistrz Nowego Jorku, Rudolf Giuliani jest bliskim współpracownikiem prezydenta Trumpa, od stycznia 2017 roku jego doradcą do spraw cyberbezpieczeństwa, był także reprezentantem gospodarza Białego Domu w śledztwie w sprawie impeachmentu. Jego opinie są więc dość istotne dla kształtowania się opinii publicznej za oceanem. W oskarżeniu skierowanym przez Giulianiego wobec George’a Sorosa doradca Trumpa stwierdził ponadto, że Soros działa jak anarchista i ma wrogi stosunek wobec Partii Republikańskiej.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka