3 obserwujących
53 notki
45k odsłon
  202   0

Olejnik nagania Dudę na debatę w mediach niezależnych?

W prowokacyjnej pułapce zastawionej na Andrzeja Dudę, żeby wciągnąć go w pajęczynę korporacyjnych mediów, podkreśla się demokratyczność i niezależność prywatnego amerykańsko-niemieckiego duopolu TVN – Onet. Prezydent może przyjąć zaproszenie do debaty tylko na swoich warunkach, nie bez udziału wszystkich trzech telewizji. To polska racja stanu 

Polskobrzmiące szyldy "Ringier Axel Springer Polska" i "Discovery Holding Company" należą do kapitału, który ma narodowość, jak się można domyślać. Finałowi właściciele funduszy holdingowych są z reguły bogatymi "nowojorczykami" integrującymi biznes z segmentem finansowym, medialnym i przemysłowym nie mogą więc być bezstronni wygrywając rywalizację ekonomiczną na różnych polach. Najmniej ich interesuje demokracja, chyba że przy okazji kampanii wyborczej wpływają na obsadę parlamentarną i rządową, która będzie sprzyjać holdingowemu biznesowi. Dyskusja na temat właścicieli mediów sprowadza się do konfliktu interesów, klasycznej kategorii moralnie i legalnie dyskwalifikującej i eliminującej z obecności w życiu publicznym, w którym realnie ogólny procent użytkowników platform komunikacyjnych z latyfundiów oligarchicznych jest funkcją panowania nad elektoratem politycznym. 

Bezstronne media nie istnieją. Potwierdziła to wbrew buńczucznym deklaracjom Moniki Olejnik Dorota Gawryluk.

- Teraz wszyscy tropią PiS-owskie sympatie. Gdzieście byli, pytam? Gdzie byliście, gdy z mediów publicznych wyrzucano wszystkich, którzy nie chcieli razem z Robertem Kwiatkowskim służyć Kwaśniewskiemu? Gdzie byliście, kiedy pozbywano się dziennikarzy, którzy nie chcieli klaskać Platformie? – pytała szefowa wiadomości Polsat. - Propaganda jest, była przez całe 30 lat i nie zniknie. Będzie z nami na zawsze (...). Najwięksi propagandyści poprzedniej władzy walczą o bezstronne dziennikarstwo (...). To oni niszczyli jakikolwiek pluralizm w mediach publicznych, a teraz wzywają do linczu - podkreślała. 

Jeżeli to co piszę to nie odkrycie, to za jak bardzo głupich ma nas prowadząca "Kropkę nad i" Monika Olejnik i jak bardzo nami  pogardza. 

- Bezstronne media nie istnieją.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka