1 obserwujący
42 notki
36k odsłon
517 odsłon

Haaretz: Systemy S-300 zrobiły swoje. Izrael nie jest już bezkarny

Wykop Skomentuj3

Felietonista Haaretz Amos Harel przyznaje, że "parasol ochronny" Rosji pokrzyżował plany Izraela. Obronny charakter działań rosyjskich wojskowych na terenie Syrii uznaje za agresywny. 

Według autora żydowskiego dziennika Izrael nie przerwał nalotów na Syrię, jednak jego zdaniem jest oczywiste, że z powodu Rosji pojawiły się trudności. Szczególnie widoczne są zmiany w bardziej agresywnym tonie na gorącej linii, która ma zapobiegać incydentom powietrznym między Izraelem a Rosją, a także w "agresywnym zachowaniu" rosyjskiego lotnictwa i obrony powietrznej na terytorium Syrii, uważa Harel.

Autor jeszcze bardziej martwi się rosnącym zainteresowaniem Rosji wydarzeniami w Libanie. Jego zdaniem przy pesymistycznym scenariuszu "parasol ochronny", który Rosja już "otworzyła" nad Syrią, obejmie także Liban, co jeszcze bardziej skomplikuje sytuację dla Izraela.

Felietonista zauważa, że sądząc z doniesień arabskich mediów, Izrael nie dokonuje nalotów na Liban od lutego 2014 roku.

Gra w szachy z Hezbollahem to jedno, jednak próba ustalenia, czego Rosja chce w Syrii i prawdopodobnie w Libanie, jest wyzwaniem zupełnie innego porządku, podsumowuje Harel.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka