1 obserwujący
36 notek
29k odsłon
207 odsłon

Nie chcą odprowadzać podatków. Mentalność kolonialna żydowskiego kapitału

Wykop Skomentuj2

Żydowska etyka w biznesie nie uwzględnia wystarczająco interesu państw narodowych, w których wielkie korporacje sprzedają lub produkują.

Biedronka i Lidl należące do chrześcijan rzetelnie odprowadzają podatki. Poczuwają się do dzielenia się zyskiem z krajami, w których prosperują. Ale już nie Tesco, które zawsze wykazuje straty i tak – z powodzeniem – optymalizuje podatki żeby cały dochód wytransferować. 

Przykładem lokalnego "patriotyzmu" - lojalności wobec regionu w którym prowadzi się biznes - jest chiński Huawei. 

Wnioski z raportu opublikowanego przez Oxford Economics podczas 7. Edycji European Innovation Day 2019 w Paryżu (4 listopada 2019) są następujące: za sprawą aktywności Huawei na Starym Kontynencie europejska gospodarka otrzymała w 2018 roku potężny zastrzyk finansowy w wysokości 12,8 mld euro. Chiński producent generuje w Europie niemal 170 tys. miejsc pracy. Bezpośredni wkład Huawei w europejskie PKB w ubiegłym roku w wyniku działalności na terenie UE, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii wyniósł 2,5 mld euro. To niemal dwukrotnie więcej niż w 2014 roku (wzrost o 19 proc. rok do roku). Suma wpływów podatkowych do europejskiej kasy z tytułu działalności firmy zwiększyła się w perspektywie rok do roku o 17 proc. i wyniosła 5,6 mld euro. Sam Huawei w minionym roku zapłacił w Europie 1,8 mld euro. Kwota podatku CIT zapłaconego w 2018 r. przez polską spółkę Huawei wyniosła 100 mln zł. To najlepszy wynik spośród wszystkich firm z branży ICT.

Konflikt z Trumpem jest bezpośrednim następstwem działalności części żydowskich korporacji kierujących się chciwością. George Soros, Michael Bloomberg i Tom Steyer generują ostrą antytrumpowską kampanię dotowaną setkami milionów dolarów między innymi dlatego, że amerykański prezydent odnoszący sukcesy w walce z bezrobociem redystrybuuje ich zyski przez lokalizowanie kapitału, którym dysponują. Po cóż Sorosowi finansować miejsca pracy na kontynencie pochodzenia swoich firm. Azja jest wciąż tańsza. 

Federalny deficyt budżetowy na rok 2019 osiągnął 984 mld. dolarów, czyli był aż 26% wyższy od poprzedniego z 2018 r. Na zamówienie rynków finansowych snajperzy z partii demokratycznej i republikańskiej pilnują rozdęcia wydatków, żeby ten deficyt światowego giganta nie zmalał, żeby potrzeby kredytowe USA zasilały – jak dotychczas płynnie – kieszenie pożyczkodawców nawykłych do horrendalnych not odsetkowych. Pierwsi zadłużają państwo na programy pseudospołeczne (min. aborcja i ochrona LGBT), drudzy chcą finansowania wojny na Bliskim, i nie tylko, Wschodzie. Wypróbowany sposób agentów Rotschilda: podkręcanie aspiracji mas lub elit. Po nieuchronnym krachu takiej polityki ogłasza się przez tuby propagandowe, że państwo było niegospodarne i wpadło w pułapkę zadłużenia. Cokolwiek by nie mówić cały proces zadłużania państw i jednostek oddaje chciwość i odpowiedzialność banków traktujących kraj - w którym prowadzą biznes - jak obszar podbity. 

Z czego, w takim razie, albo kogo żyje drenowany ze swoich zasobów naród? 

Podatki od korporacji w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku wyniosły 230 mld dolarów (wzrosły o 12%), a podatki od indywidualnych podatników i drobnych przedsiębiorców wynosiły 1,7 bln dolarów  (wzrost o 2%). Sytuacja znana z innych regionów świata: państwo funkcjonuje kosztem średniaków.

Problem mamy globalny: przez nierówny rozkład obciążeń podatkowych i uprzywilejowanie ponadnarodowych konsorcjów wszyscy jesteśmy płatnikami imperium, które kieruje się logiką wyzysku.

Kolejnym przykładem myślenia imperialnego jest kolonizacyjny stosunek żydowskich banków do Afryki. Bezwzględna eksploatacja (w tym surowcowa) połączona z narzucaniem obcych kulturowo wzorców (homoseksualizm i aborcja), uzależnianie i skłócanie grup etnicznych to cechy dominacji żydowskiej na czarnym lądzie. Nie dziwi w tej sytuacji otwarcie Ugandy, Nigerii i wielu innych państw na Chiny i Rosję, które nie mają zakusów jednobiegunowej dominacji.   

Gdzie leżą przyczyny orientacji antyspołecznej wielkich korporacji?

W etyce przedsiębiorczości żydowskiej zapanował dogmat osiągania zysku ze wszelką cenę. Ekonomię podłączono pod politykę imperialną i nachalnie narzucaną transformację antropologiczną. Ma to korzenie w schematach ukształtowanych przez religię opracowaną w Talmudzie. Nawet Żydzi niewierzący przenoszą te schematy w postrzeganie społeczne. Etyka judaizmu oparta jest na anachronicznym podziale ludzkości. Jest naród wybrany otoczony morzem - niewybranej i predestynowanej do osobnej kategorii - masy upadłościowej. W tym punkcie darwinizm, a za nim liberalizm ekonomiczny nakładają się na mentalność talmudyczną. I na odwrót, bowiem Żydzi formowali większość współczesnych ideologii i ich aberracje. .

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale