Gorące tematy:

11 obserwujących
51 notek
50k odsłon
1683 odsłony

Kto dostanie Oskara za rolę drugoplanową?

Wykop Skomentuj61

Już w  zeszłym roku przewidywałem, że środowiska "liberalne" w Polsce powtórzą manewr z 2000r. polegający na budowaniu nowego projektu politycznego. Link do takiego scenariusza jest na końcu notki. Zgodnie z przewidywaniami sceną jest kampania prezydencka. Muszę przyznać, że cała ta akcja jest przeprowadzona profesjonalnie. Zaangażowane są środowiska samorządowe i celebryckie. Przewiduje jeszcze mocniejsze zaangażowanie środowisk celebryckich przy okazji Woodstock 2020r. To będzie dobry moment i miejsce na promowanie nowego  obywatelskiego ruchu i nowej wolnej stacji radiowej.

Współpraca środowisk "liberalnych" w zagospodarowywaniu szerokiego elektoratu od tego wiernego do zniechęconego przebiega poprawnie. Poniżej przykład.

https://twitter.com/szymon_holownia/status/1266461615655989251

Obaj Panowie tą wymianą tweetów napędzają dwa skrajne rodzaje wyborców, o które im chodzi.

Cały plan liberałów może pokrzyżować ktoś z duetu W. Kamysz - P. Kukiz. Razem lub osobno.

Ogłoszenie przez Kukiza chęci tworzenia nowej partii politycznej to presja na W. Kamysza.

Ze strony PISu magnesem dla niezdecydowanych wyborców centrowych mógłby być NIEZALEŻNY Gowin. Ale taki manewr jest bardzo ryzykowny bo destrukcyjnie wpływa na elektorat Zjednoczonej Prawicy o czym przekonaliśmy się całkiem niedawno przy zamieszaniu z terminem wyborów. Na pewno bilans zysków i strat na taki wariant sztabowcy PISu mają już dokładnie przeliczony. Straty wędrują wtedy głównie do Krzysztofa Bosaka.

Zatem w tej sztuce drugoplanowi aktorzy mają znaczące role. Kto z nich zgarnie Oskara przekonamy się po wyborach prezydenckich.

Nominowani: K. Bosak, J. Gowin, S. Hołownia, W. Kosiniak-Kamysz, P. Kukiz (kolejność alfabetyczna)

Scenariusz: [link]

Dystrybutor: [link]

Data premiery w Polsce: nie potwierdzona, prawdopodobnie 28 VI 2020

Sztuka została nominowana do nagród na festiwalach filmowych w: Hollywood, Berlin, Cannes.

Określenie "liberalny" użyte w notce jest umowne i opisuje potoczną klasyfikację części klasy politycznej w Polsce lub szerzej Europie. Klasycznych liberałów z krwi i kości, którzy poczują się tym uproszczeniem urażeni z góry przepraszam.

Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka