15 obserwujących
43 notki
71k odsłon
  1468   0

Ostateczna skala wygranej Andrzeja Dudy w pierwszej turze zdecyduje o frekwencji 12 lipca.

Trwa liczenie  głosów.

Po przeliczeniu 87% głosów AD ma 45% poparcia a RT 29%.

Ta różnica może się zmniejszyć bo często później spływają wyniki z dużych miast i emigracji.

Bariera 30% jest ważna dla RT z punktu widzenia motywacji elektoratu SH, KB, WKK do pójścia na głosowanie w drugiej turze.

Wynik RT poniżej 30% mocno to utrudni.

AD (PIS) zwiększył poziom poparcia od 2015r. o jakieś 2,5 mln głosów i oscyluje ono w okolicy 8 mln (wybory parlamentarne 2019r.)

Zwolennicy PO jak widzą światło w tunelu mają ciągle 5 mln (2015 BK, 2019 KO). Programu nie trzeba. Wystarczy nadzieja na odsunięcie PIS od władzy.

Największy ruch jest w miękkim anty-POPISIE. "Antypartyjny" kandydat SH z pewnością ogłosi powstanie nowej partii. Jego kampania nie była tania. Ciekawe będzie sprawozdanie finansowe.

Konfederacja stabilnie z ponad milionowym poparciem. Cierpliwe stawianie na młodych przyniesie dobry wynik w następnych wyborach parlamentarnych. Już dzisiaj jest potencjał na 10%.

Największymi przegranymi są WKK i RB. Pierwszy zmarnował swoją szansę w maju drugi przekonał się o brutalnych regułach gry politycznej "zasłużonych" działaczy lewicy i homofobii części jej "zasłużonego" elektoratu.

Więcej będzie po late poll. W tym roku większe przekłamania exit poll ze względu na zmianę geografii wyborczej związanej z wakacjami i trudną do uwzględniania w wyborze komisji wyborczych dla ankieterów.

Pozdrawiam,

Robert Kozak


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka