14 obserwujących
59 notek
60k odsłon
115 odsłon

Głos na Rafała Trzaskowskiego to głos na koalicję PO-SLD.

Wykop Skomentuj18

W jednej z notek [link] zastanawiałem się nad przyczyną braku aktywnego poparcia przez znanych byłych działaczy i sympatyków SLD (Miller, Cimoszewicz, Belka, Kwaśniewski) oficjalnego kandydata SLD na Prezydenta RP czyli Roberta Biedronia. Mimo prowokacyjnego tytułu o homofobii w SLD i jego elektoracie, pytanie dotyczące znanych nazwisk lewicy ukierunkowane było nie na sprawy światopoglądowe tylko czysty partykularny interes polityczny.

Cytat:

"W kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia kompletnie nie widać wsparcia liderów SLD, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego z list KE tworzonych przez PO (Miller, Cimoszewicz, Belka, Liberadzki).

W kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia praktycznie nie widać wsparcia przewodniczącego SLD - Włodzimierza Czarzastego.

Czy Robert Biedroń padł ofiarą homofobii w SLD czy zwyczajnie zakulisowych zobowiązań politycznych liderów SLD? Jaki jest faktycznie elektorat SLD i kto go tworzy?

Takie pytania powinien sobie dzisiaj zadać Robert Biedroń i jego środowisko zanim zacznie dyskusję na temat "homofobii i zaściankowości Polaków"."

Ostatnio na TT trafiłem na bardzo ciekawą analizę listy najbogatszych Polaków publikowanych przez WPROST w latach 2002-2018. Wyniki tej analizy opisałem w ostatniej notce [link]. Poniżej cytat z wnioskami:

"Polecam najnowsze opracowanie autorstwa @KatarzynaSalach i @BrzezinskiMich dotyczące charakterystyki najbogatszych Polaków z listy Wprost w latach 2002 - 2018 z którego wynika między innymi, że:

- między 2015 a 2018 zmalała ilość najbogatszych Polaków występujących na tej liście, którzy mają powiązania polityczne z 23% do 4% !!!!

-  między 2015 a 2018 zmalała ilość najbogatszych Polaków występujących na tej liście i będących w przeszłości członkami PZPR lub pracujących w SB z 19% do 14%, rekord (24%) zanotowano w 2011r.

- między 2015 a 2018 zmalała ilość najbogatszych Polaków występujących na tej liście, którzy otworzyli biznes za czasów PZPR z 55% do 32% !!!!, rekord (65%) zanotowano w 2010r."

image

Tymczasem wczoraj przeglądając wiadomości napotykam na dwa apele "lewicowych" bohaterów moich poprzednich notek, którzy nie przejawiali wielkiej aktywności w popieraniu Roberta Biedronia. Czy kogoś jeszcze dziwi, że ich aktywność jest większa w popieraniu kandydata PO niż młodej lewicy?


image


image

Głosując na RT tylko po to by być przeciw AD jesteś za koalicją PO-SLD a właściwie PO-postPZPR choćby nie wiem jak to sobie tłumaczyć i relatywizować.

 


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale