15 obserwujących
43 notki
71k odsłon
  1233   0

Czajka

Rok temu 01.09.2019r. po pierwszej awarii napisałem:

"Proces inwestycyjny poprzedzają, tworzą i kończą określone dokumenty i wydane na ich podstawie decyzje administracyjne wynikające z prawa budowlanego. A WSZYSTKIE decyzje administracyjne w sprawie tej inwestycji zostały wydane za kadencji HGW.
Decyzje środowiskowe, pozwolenia na budowę, przeprowadzenie procedury przetargowej, odbiory, pozwolenie na użytkowanie, konserwacja i utrzymanie w ruchu. WSZYSTKO.
Ewentualna odpowiedzialność za uchybienia lub zaniechania spadnie również na urzędników potwierdzających określone decyzje administracyjne dotyczące procesu budowlanego oraz urzędników odpowiedzialnych za utrzymanie w ruchu obiektu budowlanego przekazanego do użytkowania zgodnie z przepisami prawa i dokumentami odbiorowymi (np. Instrukcją Użytkowania). Na tej płaszczyźnie może się też toczyć ewentualny spór między Wykonawcą lub Projektantem a Zamawiającym. Bo przecież ktoś za to będzie musiał zapłacić nie tylko politycznie ale też finansowo.
https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,ksr~p_08_116_200906081127261244453246~id3~01,typ,k.pdf"

Tutaj link do mojego komentarza, który cytuje: https://www.salon24.pl/u/srodowiskowiec/981686,zarzucacie-mi-politykierstwo-wiec-cos-dla-was#comment-16923612


No i NIK we wrześniu 2019 rozpoczął kolejną kontrolę w MPWiK której przedmiotem jest: „Projektowanie, budowa i eksploatacja kolektora podziemnego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków Czajka”

Link: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/nik-mpwik-warszawa-oczyszczalnia-sciekow-czajka-8840.html

Kontrola ta nie została zakończona do dzisiaj!!! I bardzo dobrze. Bo dzisiaj po kolejnej awarii będzie ona w świetle jupiterów.


W miedzy czasie powstała ekspertyza zrobiona na zlecenie MPWiK dotycząca przyczyn zeszłorocznej awarii, która robiona była przez niemal rok!!!

MPWiK opublikowało ją pod koniec lipca 2020r. Wnioski były znane MPWiK zapewne dużo wcześniej.

https://inzynieria.com/wodkan/awaria_kolektora_w_warszawie/wiadomosci/59074,awaria-kolektorow-do-czajki-przyczyna-wada-ukryta

30 dni po publikacji ekspertyzy dotyczącej przyczyn awarii mamy kolejną.

Prezydent Miasta Warszawa dzisiaj mówi, że prawdopodobnie w ciągu dwóch dni będzie wiedział jaki sposób TYMCZASOWEGO AWARYJNEGO przesyłu nieczystości będzie lepszy, szybszy i trwalszy. Po dnie Wisły czy pontonowy.

Rok po awarii, miesiąc po publikacji ekspertyzy zrobionej na zlecenie MPWiK pisanej przez rok czasu i w trakcie trwania rocznej kontroli NIK on tego nie wie?

Dramat.

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka