13 obserwujących
42 notki
72k odsłony
  2126   4

Bloger "Siff bis" żyje bo ma szczęście.

Przy dzisiejszej porannej kawie natrafiłem na głównej stronie S24 na notkę blogera "Siff bis" i ponieważ jak on sam pisze w swojej notce (i ja się z tym zgadzam) sprawa dotyczy życia i śmierci postanowiłem pierwszy raz na S24 napisać krótką polemikę.

Też w kwietniu przechorowałem relatywnie ciężko Covida. W szpitalu. Wiec czuje się w obowiązku napisać parę słów polemiki. Głownie dla czytelników S24.

Zgłaszajcie się do szpitala (wzywajcie pogotowie) przy trwałym poziomie saturacji poniżej 90%. Konsultujcie leczenie domowe przez teleporady z Internistą i/lub korzystajcie z aplikacji Domowa Opieka Medyczna w ramach której otrzymacie darmowy Pulsyksometr do pomiaru saturacji. Link ze szczegółami w następnym akapicie.

Po pozytywnym teście covid zamówcie DARMOWY pulsyksometr i ściągnijcie na telefon DARMOWOWĄ aplikację Domowa Opieka Medyczna. Autor notki, którego synowa ewidentnie notowała dane, które się do tej aplikacji wprowadza (poziom saturacji mierzona pulsoksymetrem, ilość oddechów, temperatura) nie podaje Wam tej informacji prawdopodobnie tylko dlatego, że to koordynuje rząd. https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-otrzymac-pulsoksymetr

Podczas pobytu w szpitalu jeden sąsiad z sali, który przy poziomie saturacji około 75% poszedł w nocy wbrew zaleceniom lekarzy do toalety już nie wrócił. RIP.

Pamiętajcie, że poziom saturacji spada przy wysiłku.

Pamiętajcie, że po przebytym COVID jest dużo groźnych powikłań, które trzeba kontrolować i leczyć. Np. zatorowość płucna. Synowa nie zrobi wam RTG/USG płuc, EKG serca, morfologii itp itd. Nie wystawi też skierowań do poradni chorób płuc, kardiologa i innych niezbędnych poradni potrzebnych do rekonwalescencji.

Co do terminów NFZ. Rejestrowałem się w połowie kwietnia we Wrocławiu. Kardiolog: wizyta V 2021r. w Oleśnicy (20 min autem). We Wrocławiu musiałbym czekać do sierpnia 2021. Poradnia płuc: wizyta VII 2021r. we Wrocławiu. Tragedii nie ma. Terminy przed rezerwacją warto sobie sprawdzić na stronie: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#

Jeśli macie pakiety prywatnej opieki medycznej terminy są oczywiście krótsze. Ja mam i korzystam. Jestem po wizycie u kardiologa, w przyszłym tygodniu wizyta u pulmonologa (płuca).

Na pewno wyzwaniem dla rządu jest przygotowanie pakietu refundacji wizyt ozdrowieńców w prywatnych placówkach medycznych niezbędnych do pełnego wyleczenia po covid (głównie: poradnia płuc, kardiolog,  psycholog, rehabilitacja).

W sprawie zdrowia strzeżcie się rad ludzi, których nawet w obliczu śmierci nie opuszcza zacietrzewienie polityczne. Te zacietrzewienie jak widać powoduje, że nie są w stanie Wam przekazać podstawowych obiektywnych informacji, które mogą uratować Wam życie mimo, że sami z nich skorzystali. Tylko dlatego, że koordynuje to znienawidzony przez nich rząd. Smutne.

Blogerowi Siff bis życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sprawności po chorobie, gratuluję szczęścia i namawiam na badania kontrolne, szczególnie płuc bo szczęście nie trwa wiecznie i czasem trzeba mu pomóc.
Lubię to! Skomentuj136 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości