JS Brylski JS Brylski
275
BLOG

Pyrrusowe zwycięstwo KO

JS Brylski JS Brylski Polityka Obserwuj notkę 7
Przy całej kampanii pełnej agresji i ogromnych środkach PO odniosła pierwsze zwycięstwo.

Jednakże dokładne przeliczenie dzisiejszych procentów na głosy w wyborach parlamentarnych wskazuje, że poparcie dla koalicji 13 grudnia w mandatach sejmowych spadłoby znacznie i dziś znacznie trudniej niż po jesiennych wyborach byłoby stworzyć rząd. Przewaga 2 - 3 głosów... w jedną lub drugą stronę.

Konsumpcja przystawek, szczególnie PSL, może się za rok odbić czkawką... śmiem bowiem wątpić, że PSL zapomni wystawienie szefa MON w czwartek do odstrzału.. 

Biorąc pod uwagę przewagę medialną koalicji 13 grudnia, nie były to wybory demokratyczne - rywalizacyjne - odsyłam do prac niemieckich badaczy.

Nie podlega jednak wątpliwości, że w PiS konieczna jest zmiana pokoleniowa. Nie jest ona jednak możliwa bez nowego młodego lidera, który skieruje partię w centrum gdzie naprawdę łatwo będzie się bić zosłabionym PSL, bo 2050 najpóźniej do wyborów prezydenckich zostanie wchłonięta przez KO. Tu pożywi się również Konfa, która będzie rosła z miesiąca na miesiąc, w miarę coraz napływu emigrantów i energatycznych i ekonomicznych konsekwencji Zielonego Ładu.

Prawicy a szczególnie Konfederacji będą sprzyjały wyniki Zjednoczenia Narodowego we Francji... choć zależy to od tego jak szybko jedna lub druga z partii, które określają się w Polsce mianem prawicy.. wyciągnie dla siebie wnioski z obecnej sytuacji.

I jeszcze przy niskiej frekwencji zawsze wygrywają w Polsce partie postokrągłostołowe. Wysoka sprzyja prawicy. Powołanie się na wyniki z 15 X 2023 nie wytrzymuje krytyki, na co wskazuje lektura głosów odrębnych do uchwały SN o ważności tych wyborów...

 

JS Brylski
O mnie JS Brylski

Wcześniejszy profil chlopek56 "przypadkowo" zlikwidowany 14 września 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka