Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
328 notek
228k odsłon
  234   0

Akademia Wywiadu – ruszył projekt i budowa szkoły online w zawodach przyszłości

Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego

Projekt Akademii Wywiadu czyli szkoły online w zawodach przyszłości jest dobrym i potrzebnym pomysłem. – „Projekt AW wygląda ciekawie, tzn. tematyka. Oczywiście to trochę ocena „książki po okładce”. Z doświadczenia wiem, że to jest cenna wiedza. Umiejętność korzystania z baz danych, ocena wartości tych płatnych, umiejętność „szukania”. I wiem z doświadczeń ze studentami (którzy teoretycznie z racji bycia millenialsami, żyjącymi w sieci są bardziej „biegli” w technologii, niż ja), że to jest sztuka, której ot tak się nie nabędzie. Mnie sporo czasu zajęło wypracowanie warsztatu, a tu ludzie dostają pewne narzędzia i know how za bardzo rozsądne pieniądze, na czym można już potem budować własne „drzewo wiedzy” oraz kariery zawodowej” – przekonuje dr hab. Aleksander Głogowski prof. UJ, który jest wykładowcą akademickim w Katedrze Historii Polskiej Myśli Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak poszerzyć potencjalną bazę odbiorców? – „Co bym dodał, „A” autor to potrafi, to kreowanie wizerunku siebie i firmy w sieci. Chodzi o taki kurs, który by tego uczył. Czyli nie tylko jak szukać i sprawdzać, ale też jak się kreować tak, żeby być znajdowanym wtedy i tam, gdzie są nasi klienci i w odpowiednim „kontekście”. Są takie narzędzia dla naukowców, więc w branży IT tym bardziej. Zauważam jak ludzie potrafią swój wizerunek tworzyć, używając „nieoczywistych” sposobów” – przekonuje i podpowiada prof. Aleksander Głogowski.

Wykładowca Akademii Sztuki Wojennej

Akademia Wywiadu to inicjatywa przyszłości. – „Według mojej oceny bardzo fajna inicjatywa. Sam kładę nacisk na edukację w tym obszarze szczególnie dla menadżerów i pracowników podmiotów państwowych i sektora prywatnego. Od wielu lat zajmuję sie edukacją w biznesie z zakresu wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego. Obecnie na Akademii Sztuki Wojennej prowadzę zajęcia ze studentami z przedmiotu OSINT – zdobywanie informacji metodami białego wywiadu” – przypomina gen. bryg. mgr Andrzej Pawlikowski, który jest byłym szefem Biura Ochrony Rządu, a obecnie wykładowcą akademickim na Akademii Sztuki Wojennej.

Nowe metody szkoleniowe. – „Z uwagi na zagrożenie COVID-19 zajęcia prowadzę zdalnie online. Tak, że ta forma nie jest mi obca. W ciągu ostatnich 7 lat zauważyłem, że wzrosła świadomość wśród prezesów podmiotów prywatnych w zakresie bezpieczeństwa informacji. Podczas moich prelekcji kładę nacisk na inwestowanie w bezpieczeństwo. Ciągle powtarzam, iż na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Lepiej zaplanować teraz stosowną cześć budżetu na ten obszar niż stracić o wiele więcej w przyszłości! Mi się pomysł projektu podoba” – ocenia gen. bryg. Andrzej Pawlikowski.

Wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego

Akademia Wywiadu jest wyzwaniem. – „Akademia Wywiadu, to bardzo ciekawy pomysł, dobrze zareklamowany przez film dokumentalny „Jutro już dziś”, który powstał w tym roku oraz trailer dotyczący idei i celów jakie sobie stawia szkoła przyszłości. Certyfikat, to bardzo dobry pomysł, ale by taki certyfikat miał sens, to trzeba byłoby znaleźć jakąś instytucję, przy której ta Akademia Wywiadu mogłaby być afiliowana. To podniosłoby wartość nie tylko szkolenia, ale też jej certyfikatów. Ważne jest to zwłaszcza w początkowym etapie działalności Akademii, gdy nie można jeszcze oprzeć się na ilości i jakości absolwentów” – mówi dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków, który jest wykładowcą akademickim i Kierownikiem Katedry Edukacji Historycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Szkoleniowiec i kreator wizerunku

Akademia Wywiadu jest jak dobry trunek w nowych czasach. – „Powiem trochę przewrotnie, ale z mojego doświadczenia: przywykłem do tworzenia browaru jak się chcę napić piwa. Teraz doszedłem do tego, że albo kupuję piwo w sklepie, albo prosty automat do jego warzenia i nalewania. Akademia Wywiadu jako projekt biznesowy, edukacyjny i szkoleniowy jest wejściem w nową erę pozyskiwania informacji oraz szkoleń. Zwykli ludzie i przedsiębiorcy jeśli tego nie zrozumieją zostaną ograni, bo świat idzie do przodu, a postępu cywilizacyjnego i technologicznego nie zatrzymamy. Musimy się nauczyć wykorzystywać nowoczesne narzędzia do swojego rozwoju i naszych biznesowych przedsięwzięć, a pod tym względem AW jest pionierskim projektem w Polsce” – mówi Michał Łenczyński, właściciel i CEO międzynarodowej akademii kosmetycznej z 7.000 absolwentek z 50 krajów świata.

Przedstawiciel mediów

„Jutro już dziś” to nie jest już tylko tytuł filmu, bo czas przyspieszył. – „O tworzeniu Akademii Wywiadu usłyszałem od Mariusza w 2019 roku. Nie byłem tym zaskoczony, bo znamy się od wielu lat. Wspólnie współtworzyliśmy dwa duże projekty („Pułkownik Kukliński Zwycięska Misja” oraz „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”), których patronem honorowym był Prezydent Rzeczpospolitej Polski. W tamtym czasie przekonałem się, że Czarnecki jest człowiekiem, które jeśli coś mówi, to za słowami zawsze idą czyny. Jednak, gdy przedstawił mi swoją koncepcję, to byłem i jestem pod jej wielkim wrażeniem. Uważam, że to musi się udać, bo ludzie oczekują konkretów, a nie setek godzin i marnowania czasu na wyjazdy szkoleniowe. Dzięki Akademii Wywiadu, która docelowo będzie szkołą zawodów przyszłości nie wychodząc z domu będziemy mogli podnosić swoją wiedzę oraz kompetencje zawodowe. W nowych czasach i przy tak szybko postępującej globalizacji będzie to wielkim wsparciem kariery każdego z nas. Jestem przekonany, że Mariusz Czarnecki zrobi wszystko, a My Wszyscy mu w tym pomożemy, żeby wykorzystać wspólną szansę do stworzenia przyjaznej platformy, która pomoże wielu ludziom w wykorzystaniu swojego potencjału intelektualnego i zawodowego” – ocenia Krzysztof Sitko, redaktor naczelny Pressmania.pl

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie