Józef Brynkus Józef Brynkus
252
BLOG

Akademia Wywiadu – ruszył projekt i budowa szkoły online w zawodach przyszłości

Józef Brynkus Józef Brynkus Cyfryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

https://polakpotrafi.pl/projekt/akademia-wywiadu?W sieci na platformie PolakPotrafi.pl ruszył projekt Akademia Wywiadu, którego głównym założeniem jest budowa profesjonalnego serwisu certyfikowanych szkoleń specjalistycznych z zakresu Informatyki Śledczej, Białego Wywiadu, Cyberbezpieczeństwa, analizy powłamaniowej, mobile forensics, wielu innych z tych obszarów. Dziś jak nigdy dotąd nabierają znaczenia nowoczesne zawody, szczególnie te, w których możesz pracować zdalnie i stworzyć swój biznes niezależny od wielu wydarzeń. – „Po 13 latach pracy zawodowej jako Ekspert Informatyki Śledczej i Białego Wywiadu, po realizacji ponad 1000 opinii sądowych, ekspertyz i audytów doszedłem do wniosku, że czas podzielić się tą wiedzą ze światem. Wiedza, w jakiejkolwiek dziedzinie nie jest Naszą własnością. Jest czymś niematerialnym ale ponadczasowym i jeśli chcę żeby była rozwijana musi iść do ludzi. Stąd ten pomysł. Ponadto doszedłem do takiego punktu, w którym tylko z innymi ekspertami jestem w stanie nadać jej lepszy wymiar i możliwość dalszego rozwoju” – mówi Mariusz Czarnecki, który jest pomysłodawcą i twórcą Akademii Wywiadu. Jest to przedsięwzięcie odpowiadające wyzwaniom nowych czasów. Na starcie budzi już wielkie zainteresowanie oraz jest pozytywnie oceniane przez ekspertów oraz wykładowców akademickich.

Szkoła online w zawodach przyszłości

Akademia Wywiadu ma służyć ludziom. – „Za wsparcie projektu, w poszczególnych pakietach otrzymasz potężną dawkę profesjonalnej wiedzy, porad, instrukcji krok po kroku, sposobów działania, w krótkich, intuicyjnych lekcjach, których nie ma na jakiejkolwiek uczelni w kraju. Tej wiedzy w takim rozmiarze i szczegółach nie znajdziesz nigdzie bezpłatnie. Ta wiedza to 13 lat doświadczeń” – podkreśla Mariusz Czarnecki, który jest socjologiem, informatykiem, publicystą, przedsiębiorcą, a od 13 lat biegłym sądowym z zakresu Informatyki Śledczej, białego wywiadu, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, szkoleniowcem oraz zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. laureatem ogólnopolskiego konkursu (2001) ”e-przyszłość” pod patronatem Ministra Gospodarki. Jest też członkiem Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych.

Jak zapewnia autor w ciągu 6 miesięcy powstanie 6 pierwszych szkoleń, które będą bazą do stworzenia całej platformy i posłużą budowie szkoły online w zawodach przyszłości. Powstaną szkolenia:

1. OSINT (Open Source Intelligence) czyli techniki wyszukiwania i analizy metodą białego wywiadu, stosowane również przez agencje wywiadowcze wielu państw.

2. Informatyka Śledcza.

3. Kompleksowe szkolenie od podstaw wyjaśniające możliwości jakie daje budowa biznesu online. 

4. „Sztuka Anonimizacji – Sieć TOR, VPN, DarkNet”. 

5. „Szkoła etycznych hakerów„. 

6. „Zaawansowane techniki Białego Wywiadu OSINT„. 

To nie wszystko. W Akademii Wywiadu po tych 6 pojawią się następne (kilkanaście „bombowych” szkoleń), wśród których jako jedno z pierwszych pojawi się prawdziwa perełka na torcie, szczególnie dla przedsiębiorców: „Bezpieczeństwo kontrwywiadowcze dla firm” – szpiegostwo przemysłowe, bezpieczeństwo przemysłowe i informatyczne dla firm, bezpieczeństwo własności intelektualnych, bezpieczeństwo kontrwywiadowcze podczas podróży służbowej, konferencji, zatrudniania i zwalniania pracownika. A docelowo wiele innych profesjonalnych szkoleń…

To nie koniec!

Następnie w dalszym czasie będą pojawiały się kolejne wartościowe szkolenia certyfikowane. W pakietach wsparcia, gdzie jest mowa, że wspierający otrzyma dostęp do wszystkich szkoleń jakie pojawią się na platformie chodzi o to, że taka osoba otrzyma dostęp nie tylko do pierwszych sześciu ale również do jakichkolwiek kolejnych – czyli ma dostęp nieograniczony ilością szkoleń.

Jaki jest cel i komu oraz czemu ma służyć ten projekt? – „Głównym celem Akademii Wywiadu jest zebranie w jednym miejscu grupy profesjonalistów, pasjonatów z tych dziedzin, którzy będą propagować idee upowszechniania tej wiedzy, budowania kolejnych, jeszcze lepszych narzędzi, rozwoju Polaków w kreatywnym pogłębianiu swojej wartości w zawodach „jutra” oraz umiejętności weryfikacji prawdziwych źródeł informacji, tej prawdziwej informacji” – zapowiada szef projektu.

Akademia Wywiadu to szkoła przyszłości, a więc wykorzystuje nowoczesne narzędzia do promocji swojej działalności. – „Platforma, gdzie zdecydowałem się wystartować ma główny cel, którym jest szersze zainteresowanie potencjalnych osób tym tematem. Portal PolakPotrafi.pl ma z natury swojej działalności dużo większą siłę przebicia wśród ludzi. Jest to z pewnością wspaniała reklama dla Akademii Wywiadu. Celem drugorzędnym jest zebranie minimalnej, zakładanej kwoty na wydatki niezbędne aby zbudować profesjonalny, skalowalny mechanizm szkoleń, egzaminów, testów, wsparcia i certyfikacji” – wyjaśnia Mariusz Czarnecki.

Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego

Projekt Akademii Wywiadu czyli szkoły online w zawodach przyszłości jest dobrym i potrzebnym pomysłem. – „Projekt AW wygląda ciekawie, tzn. tematyka. Oczywiście to trochę ocena „książki po okładce”. Z doświadczenia wiem, że to jest cenna wiedza. Umiejętność korzystania z baz danych, ocena wartości tych płatnych, umiejętność „szukania”. I wiem z doświadczeń ze studentami (którzy teoretycznie z racji bycia millenialsami, żyjącymi w sieci są bardziej „biegli” w technologii, niż ja), że to jest sztuka, której ot tak się nie nabędzie. Mnie sporo czasu zajęło wypracowanie warsztatu, a tu ludzie dostają pewne narzędzia i know how za bardzo rozsądne pieniądze, na czym można już potem budować własne „drzewo wiedzy” oraz kariery zawodowej” – przekonuje dr hab. Aleksander Głogowski prof. UJ, który jest wykładowcą akademickim w Katedrze Historii Polskiej Myśli Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak poszerzyć potencjalną bazę odbiorców? – „Co bym dodał, „A” autor to potrafi, to kreowanie wizerunku siebie i firmy w sieci. Chodzi o taki kurs, który by tego uczył. Czyli nie tylko jak szukać i sprawdzać, ale też jak się kreować tak, żeby być znajdowanym wtedy i tam, gdzie są nasi klienci i w odpowiednim „kontekście”. Są takie narzędzia dla naukowców, więc w branży IT tym bardziej. Zauważam jak ludzie potrafią swój wizerunek tworzyć, używając „nieoczywistych” sposobów” – przekonuje i podpowiada prof. Aleksander Głogowski.

Wykładowca Akademii Sztuki Wojennej

Akademia Wywiadu to inicjatywa przyszłości. – „Według mojej oceny bardzo fajna inicjatywa. Sam kładę nacisk na edukację w tym obszarze szczególnie dla menadżerów i pracowników podmiotów państwowych i sektora prywatnego. Od wielu lat zajmuję sie edukacją w biznesie z zakresu wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego. Obecnie na Akademii Sztuki Wojennej prowadzę zajęcia ze studentami z przedmiotu OSINT – zdobywanie informacji metodami białego wywiadu” – przypomina gen. bryg. mgr Andrzej Pawlikowski, który jest byłym szefem Biura Ochrony Rządu, a obecnie wykładowcą akademickim na Akademii Sztuki Wojennej.

Nowe metody szkoleniowe. – „Z uwagi na zagrożenie COVID-19 zajęcia prowadzę zdalnie online. Tak, że ta forma nie jest mi obca. W ciągu ostatnich 7 lat zauważyłem, że wzrosła świadomość wśród prezesów podmiotów prywatnych w zakresie bezpieczeństwa informacji. Podczas moich prelekcji kładę nacisk na inwestowanie w bezpieczeństwo. Ciągle powtarzam, iż na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Lepiej zaplanować teraz stosowną cześć budżetu na ten obszar niż stracić o wiele więcej w przyszłości! Mi się pomysł projektu podoba” – ocenia gen. bryg. Andrzej Pawlikowski.

Wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego

Akademia Wywiadu jest wyzwaniem. – „Akademia Wywiadu, to bardzo ciekawy pomysł, dobrze zareklamowany przez film dokumentalny „Jutro już dziś”, który powstał w tym roku oraz trailer dotyczący idei i celów jakie sobie stawia szkoła przyszłości. Certyfikat, to bardzo dobry pomysł, ale by taki certyfikat miał sens, to trzeba byłoby znaleźć jakąś instytucję, przy której ta Akademia Wywiadu mogłaby być afiliowana. To podniosłoby wartość nie tylko szkolenia, ale też jej certyfikatów. Ważne jest to zwłaszcza w początkowym etapie działalności Akademii, gdy nie można jeszcze oprzeć się na ilości i jakości absolwentów” – mówi dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków, który jest wykładowcą akademickim i Kierownikiem Katedry Edukacji Historycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Szkoleniowiec i kreator wizerunku

Akademia Wywiadu jest jak dobry trunek w nowych czasach. – „Powiem trochę przewrotnie, ale z mojego doświadczenia: przywykłem do tworzenia browaru jak się chcę napić piwa. Teraz doszedłem do tego, że albo kupuję piwo w sklepie, albo prosty automat do jego warzenia i nalewania. Akademia Wywiadu jako projekt biznesowy, edukacyjny i szkoleniowy jest wejściem w nową erę pozyskiwania informacji oraz szkoleń. Zwykli ludzie i przedsiębiorcy jeśli tego nie zrozumieją zostaną ograni, bo świat idzie do przodu, a postępu cywilizacyjnego i technologicznego nie zatrzymamy. Musimy się nauczyć wykorzystywać nowoczesne narzędzia do swojego rozwoju i naszych biznesowych przedsięwzięć, a pod tym względem AW jest pionierskim projektem w Polsce” – mówi Michał Łenczyński, właściciel i CEO międzynarodowej akademii kosmetycznej z 7.000 absolwentek z 50 krajów świata.

Przedstawiciel mediów

„Jutro już dziś” to nie jest już tylko tytuł filmu, bo czas przyspieszył. – „O tworzeniu Akademii Wywiadu usłyszałem od Mariusza w 2019 roku. Nie byłem tym zaskoczony, bo znamy się od wielu lat. Wspólnie współtworzyliśmy dwa duże projekty („Pułkownik Kukliński Zwycięska Misja” oraz „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”), których patronem honorowym był Prezydent Rzeczpospolitej Polski. W tamtym czasie przekonałem się, że Czarnecki jest człowiekiem, które jeśli coś mówi, to za słowami zawsze idą czyny. Jednak, gdy przedstawił mi swoją koncepcję, to byłem i jestem pod jej wielkim wrażeniem. Uważam, że to musi się udać, bo ludzie oczekują konkretów, a nie setek godzin i marnowania czasu na wyjazdy szkoleniowe. Dzięki Akademii Wywiadu, która docelowo będzie szkołą zawodów przyszłości nie wychodząc z domu będziemy mogli podnosić swoją wiedzę oraz kompetencje zawodowe. W nowych czasach i przy tak szybko postępującej globalizacji będzie to wielkim wsparciem kariery każdego z nas. Jestem przekonany, że Mariusz Czarnecki zrobi wszystko, a My Wszyscy mu w tym pomożemy, żeby wykorzystać wspólną szansę do stworzenia przyjaznej platformy, która pomoże wielu ludziom w wykorzystaniu swojego potencjału intelektualnego i zawodowego” – ocenia Krzysztof Sitko, redaktor naczelny Pressmania.pl


Projekt łączący ludzi

Akademia wywiadu będzie naszym wspólnym dziełem przyszłości. – „Sukces projektu będzie dla mnie i osób ze mną współpracujących najlepszym dowodem na to, że warto skoncentrować wszystkie wysiłki na jego uruchomieniu. Sukces pozwoli Nam odłożyć wszelkie, inne projekty i plany zawodowe na bok a skupić się przede wszystkim na uruchomieniu dla Ciebie tych szkoleń. Dlatego i Tobie powinno zależeć aby rozpowszechniać ten projekt gdzie się tylko da. Bo od tego zależy końcowy efekt powodzenia przedsięwzięcia” – zapewnia Mariusz Czarnecki. – „Na wyraźne życzenie wystawiamy fakturę VAT – po wsparciu proszę przesłać informację z adresem e-mail oraz danymi firmy do wystawienia faktury. Faktury zostaną wystawione na po zakończeniu z sukcesem kampanii” – dodaje pomysłodawca i właściciel Akademii Wywiadu.

Reasumując warto zauważyć, że koszt profesjonalnych szkoleń tego typu na rynku liczony jest w dziesiątkach tysięcy złotych, ale dzięki wsparciu projektu Akademii Wywiadu masz szansę skorzystać z tej wiedzy dosłownie za ułamek jej wartości. To projekt dla każdego, aby opanować i przyswoić większość materiału, który znajdzie się na platformie nie musisz posiadać rozległej wiedzy informatycznej czy skończonych studiów. Wystarczy otwarty umysł, koncentracja i zaangażowanie. Jeżeli brakuje Ci jednak tych podstaw to nie jest oferta dla Ciebie.

Wsparcie i szansa na rozwój

Przyłączając się do tego projektu otrzymasz niebywałą szansę na zdobycie umiejętności i kompetencji, które umożliwią Ci pracę online z dowolnego niemal miejsca na ziemi i radykalnie zwiększą Twoją przewagę nad innymi. Pracuj gdzie chcesz, kiedy chcesz i rozliczaj się za efekty a nie godziny.

Szkolenia zawarte na projektowanej platformie pozwolą Ci na naukę w dowolnym momencie i czasie niezależnie od miejsca, w którym jesteś. W tym projekcie wiek i płeć nie ma żadnego znaczenia a miejsce zamieszkania się nie liczy.

Deklaracja właściciela Akademii Wywiadu. – „Już teraz mogę obiecać Ci publicznie, że taka oferta przyłączenia się do budowanej platformy szkoleniowej Akademia Wywiadu i zdobycia tej wiedzy nigdy się nie powtórzy a te warunki wsparcia i dostępu do szkoleń nie będą dostępne już nigdy dla nikogo nawet w ofertach promocyjnych. Dlatego, wesprzyj projekt szkoleniowy udostępniając Naszą akcję i przyłącz się wybierając odpowiedni dla siebie pakiet. Czekam na Ciebie już teraz” – zachęca Mariusz Czarnecki.

image

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł VIII kadencji Sejmu RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie