Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
9 obserwujących
377 notek
162k odsłony
459 odsłon

Dzisiaj w całej Polsce demonstracje w obronie sędziów. Interaktywna mapa.

Wykop Skomentuj21

Dzisiaj o 16 w całej Polsce, odbędą się demonstracje solidarnościowe w obronie sędziów przed bezprawnymi działaniami i szykanami Ministerstwa Sprawiedliwości oraz powołanych przez polityków PiS Rzeczników Dyscyplinarnych.


O co chodzi? Wystarczy wychylić nos poza media PiSowskie (TVP, wPolityce czy mediach Sakiewicza), żeby przekonać się jak władza tłamsi niezależność sądownictwa, jak ręcznie steruje procesami, jak represjonuje sędziów karami dyscyplinarnymi za wyroki niezgodne z oczekiwaniem władz, albo usuwa sędziów za postawę niespolegliwą wobec polityków PiS.


W ubiegłym tygodniu sędzie Paweł Juszczyszna, zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 listopada, skorzystał z przepisów, które pozwalają mu zwrócić się do urzędów czy innych instytucji o nadesłanie dokumentów do konkretnej sprawy sądowej. W tym przypadku chodziło o sławetną listę poparcia dla neoKRS, którą politycy PiS ukrywają głębiej niż amerykanie kody dostępu do wyrzutni rakietowych.


Jak zareagował Układ Zamknięty stworzony przez PiS?

Nazajutrz następczyni Piebiaka w resorcie Ziobry odwołała Juszczysznę w trybie natychmiastowym z delegacji w sądzie okręgowym. Kolejnego dnia, namaszczony przez Ziobrę Rzecznik Dyscyplinarny postawił zarzuty Juszczysznie nawet bez wysłuchania jego wyjaśnień. Trzeciego dnia, członek neoKRS a zarazem nominowany przez Ziobrę prezes sądu w którym pracuje Juszczyszna, odsunął go od orzekania i zawiesił w obowiązkach z potrąceniem połowy poborów. Owym prezesem sądu jest Maciej Nawacki, który jak kiedyś niechcący przyznał, sam podpisał swoją listę poparcia, co do której są największe wątpliwości, czy rzeczywiści na niej znajduje się 25 podpisów.


Czy masz przyjść? Czy warto?

  • Jeżeli nie umiesz sobie wytłumaczyć dlaczego od czterech lat nienawidzisz sędziów a wcześniej nie zwracałeś na nich uwagę, to nie przychodź na manifestację. Nie warto.
  • Jeżeli nie przeszkadza ci osoba prokuratora Piotrowicza czy morda* Pawłowicz w TK to nie przychodź dzisiaj na demonstrację. Nie warto.
  • Jeżeli zgadzasz się z politykami PiS, że nie mają obowiązku wypełniać wyroków sądowych, które im się nie podobają, to nie przychodź na manifestację. Nie warto.
  • Jeżeli podobnie jak z namaszczenia Ziobry rzecznicy dyscyplinarni uważasz, że grupa Kasta w Ministerstwie Sprawiedliwości pod przewodnictwem Piebiaka nie zrobiła nic złego wynosząc dokumenty szkalujące innych sędziów, organizując falę nienawiści w mediach PiSowskich i społecznościowych czy wręcz namawiając do wysyłania nienawistnej korespondencji do I Prezesa Sądu Najwyższego, to nie przychodź na demonstrację. Nie warto.


Jeżeli jednak masz choćby odrobinę wątpliwości co do słuszności działań Zbigniewa Ziobry to przyjdź. Porozmawiaj z ludźmi, którzy na co dzień są opluwani przez własnego Premiera, którzy na co dzień są szkalowani przez własnego Prezydenta. Warto.


image

LINK DO INTERAKTYWNEJ MAPY


image

Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo