Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
9 obserwujących
367 notek
158k odsłon
237 odsłon

O rotmistrzu Pileckim i Sądzie Najwyższym.

Wykop Skomentuj7

Wczoraj minęła 72 rocznica haniebnego mordu dokonanego na rotmistrzu Pileckim przez ówczesne władze państwowe. Mordu sankcjonawego  wyrokiem wydanym "w świetle prawa" przez chyba największego kata PRL, sędziego Romana Kryże.

Wyrok był prawomocny do jesieni 1990 roku, kiedy to adwokat Stanisław Zabłocki, występując w imieniu zamordowanego Pileckiego wniósł o jego uniewinnienie i rehabilitację przed Sądem Najwyższym.

Ówczesny Sąd Najwyższy wydał wyrok po myśli obrońcy i przywrócił historyczną sprawiedliwość Witoldowi Pileckiemu. Można zapytać, dlaczego Sąd Najwyższy zajął się tą sprawą dopiero w 1990 roku, a nie wcześniej? Odpowiedź jest chyba dosyć oczywista: do 1990 roku Sąd Najwyższy był atrapą na usługach polityków. Dokładnie taką sama atrapą, jaką znowu dzisiaj się staje.


Pięć lat temu PiS szumnie obiecywał, że zrobi superprodukcję o tym Wielkim Polaku Pileckim.

Powstała Polska Fundacja Narodowa, która otrzymała setki milionów złotych ze spółek skarbu państwa i która miała promować wybitnych Polaków i Polskę na świecie.

Co mamy z tych obietnic? Tylko synekury dla swoich i setki milionów na antypolskie instytucje, filmy, literaturę i inne dziadostwo, które nie mają nic wspólnego z patriotyzmem i polską kulturą.

Dochodzi do takich sytuacji, że na uroczystościach wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz -Birkenau zabrakło miejsca dla córki rotmistrza Witolda Pileckiego, a prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej boi się, aby polskie flagi, które przyniosła Polonia pod Pomnik Katyński w Jersey City, nie naruszyły uczuć innych uczestników uroczystości i nakazuje je zwinąć (sic!).


W takim oto miejscu jesteśmy dzisiaj.


Całe przemówienie Stanisława Zabłockiego w obronie rotmistrza Witolda Pileckiego:


Zobacz galerię zdjęć:

+3 zdjęcia +4 zdjęcia


http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Palestra/Palestra-r1991-t35-n1_2(397_398)/Palestra-r1991-t35-n1_2(397_398)-s67-74/Palestra-r1991-t35-n1_2(397_398)-s67-74.pdf

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka