Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
11 obserwujących
396 notek
171k odsłon
695 odsłon

Otrzymałem pakiet wyborczy. Oto jak wygląda.

Wykop Skomentuj68

Dzisiaj otrzymałem pakiet wyborczy z konsulatu w Toronto. W dużej kopercie były dwie szare koperty, jedna na głos, druga zwrotna plus instrukcja, karta do głosowania i oświadczenie (o tym za chwilę).

imageimage


Na zdjęciu pokazane jest oświadczenie (przekreślone), które ściągnąłem ze strony PKW, gdyż początkowo nie mogliśmy znaleźć druku w pakiecie. Dopiero po dokładniejszym przeszukaniu przesyłki, okazało się, że "oświadczenie" jest napisane na niewielkim świstku i zalega na spodzie koperty. Oświadczenie jest imienne i wymaga wyłącznie podpisu. Sprawdźcie dokładnie kopertę. Nie zrobiłem zdjęcia. Sorry.

Co ciekawe, w międzyczasie próbowaliśmy się dodzwonić do konsulatu by zapytać, czy takie wydrukowane oświadczenie wystarczy, ale oczywiście oficjalna linia była głucha. 

Dodzwoniliśmy się natomiast do znajomego w konsulacie już po tym jak znaleźliśmy to oświadczenie by zapytać czy możemy wysłać zbiorczo, w jednej dużej kopercie, wszystkie 3 koperty zwrotne (moja, żony i syna) i uzyskaliśmy odpowiedź, że tak.


Przesyłka z konsulatu szła 6 dni wliczając dzień wysyłki (17 czerwiec) i dzień dostarczenia (22 czerwiec). Pytałem na poczcie jak długo będzie przesyłka zwrotna szła i powiedziano mi, że normalnie jest to 3 dni, ale że doradzają klientom by dodać 5 dni na wszelki wypadek i że nie gwarantują dostarczenia do piątku, nawet w przypadku nadania priorytetem.

Cóż. Nadałem priorytetem bo i tak miałem nadać poleconym, by śledzić kiedy została dostarczona. Zobaczymy.


Można jednak przypuszczać, że będzie jedna wielka chryja zagranicą. W naszym przypadku konsulat wysłał pakiety 17 czerwca, ale my rejestrowaliśmy się tydzień wcześniej, dając czas konsulatowi na skompletowanie przesyłki. Znajomy z konsulatu mówił nam, że wysłano około 70% przesyłek 17, a pozostałe w kolejne 2 dni. Do tego, my mieszkamy relatywnie blisko, a i tak poczta potrzebowała aż 5 dni by dostarczyć przesyłkę do nas. Wcale nie mamy pewności, czy nasza przesyłka zwrotna dojdzie w 4 dni do konsulatu by można było uznać głos.


A przecież można było te wybory rozpisać na późniejszy termin i dać szansę zagranicy na oddanie swojego głosu. Będzie z tego chryja. Zobaczycie.
Wykop Skomentuj68
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka