Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
11 obserwujących
401 notek
173k odsłony
183 odsłony

Czy tchórzostwo Dudy w sprawie debaty jest odzwierciedleniem tchórzostwa części narodu?

Wykop Skomentuj33

Polska jest wielka. Polacy są wielcy. Historia pisana przez Polaków nam mówi, że jako naród jesteśmy wierni i bohaterscy. Ale przecież nie wszyscy i nie zawsze i nie dzisiaj.

Jako młody człowiek, pamiętam jak matka mówiła mi "Idź do sklepu i kup kiełbasę bo podobno coś tam rzucili".

Jako bohaterski posłaniec swojej matki szedłem dzielnie do sklepu i stojąc w kolejce albo zdążyłem kupić kiełbasę, albo nie. Nie zastanawiałem się nad tym jaką kiełbasę kupić, bo nie było nad czym się zastanawiać. Albo była kiełbasa, albo jej nie było. 

Dzisiaj sytuacja jest o wiele trudniejsza. Idziesz do sklepu i masz do wyboru Toruńską, Krakowską, Wiejską, Czosnkową, Małopolską ... i setki innych, które sprowadzają się do wieprzowego mięsa mielonego w naturalnym flaku z różnymi dodatkami i metodą wędzenia.

Są takie dni, kiedy stojąc dłuższy czas przed ladą z wędlinami tęsknię za czasem, kiedy świat był prostszy i wystarczyło iść do sklepu i poprosić o kiełbasę.

Prezydent jednak nie jest kiełbasą a jego wybór nie powinien sprowadzać się do tego czy jest czy też go nie ma. 

Świnia nie ma wyboru. Idzie na rzeź i staje się schabowym, szynką, żeberkami, kiszką, pasztetem, łopatką albo kiełbasą. Prezydent ma wybór. Może stanąć przed narodem i starać się przekonać naród, aby akurat jego kupił. Naród ma wybór. 

Żeby jednak stanąć przed narodem to trzeba mieć odwagę. Odwagę do stanięcia w debacie z konkurentem tak jak to czynili wszyscy poprzedni prezydenci. Dudzie tej odwagi brakuje. 

Za kilka dni pójdziemy do sklepu by kupić prezydenta, który będzie nas reprezentował przez najbliższe 5 lat. Nasz wybór będzie odzwierciedleniem naszego charakteru. Wybór tchórzliwego prezydenta tylko potwierdzi, że część narodu polskiego jest równie tchórzliwa.


Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale