Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
9 obserwujących
377 notek
162k odsłony
677 odsłon

O homoseksualistach i ich walce. Tak kobiety walczyły o swoje prawa.

Wykop Skomentuj70

Wiecie, że raptem sto lat temu kobiety nie miały prawa głosować w wyborach i dopiero uzyskana niepodległość przez Polskę umożliwiła im to na naszych terenach?

Niby jesteśmy tacy oświeceni a nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niecałe 50 lat temu kobiety w Szwajcarii czy Portugalii organizowały podobne marsze, gdyż były traktowane jako ludzie gorszego sortu bez prawa głosu.

Aż trudno uwierzyć, ale wielu z nas urodziło się jeszcze w czasach, kiedy w niektórych krajach sąsiedniej Europy kobiety były pozbawione prawa głosu niczym dziecko albo zwykłe zwierzątko.


image


Największy sojusznik USA w Zatoce Perskiej, Arabia Saudyjska zezwoliła kobietom na udział i na oddanie głosu w wyborach regionalnych dopiero w 2011 roku a pierwszy kobiecy głos został oddany dopiero w 2015 roku. Raptem cztery lata temu. 


image


Wyobraźcie sobie, że jesteście kobietą w USA w 1909 roku i aby podróżować musisz być wpisana do paszportu swojego męża lub opiekuna, gdyż jako kobieta, nie przysługuje ci paszport.  


image


Wyobraź sobie, że jesteś czarnym człowiekiem i jedziesz autobusem w USA w 1955 roku, mając już wówczas prawo głosu od 80 lat (mężczyźni) czy 30 lat (kobiety) i musisz siedzieć w wyznaczonym miejscu dla "kolorowych" z tyłu autobusu.  Wyobraź sobie, że jesteś tak odważny aby sprzeciwić się temu jak Rosa Parks.


image


Nie żyłem w tamtych czasach, ale tak sobie tylko wyobrażam, że przeciwnicy udzielenia głosu kobietom czy czarnym musieli używać podobnych argumentów jakie dzisiaj używają przeciwnicy homoseksualistów.

Jakoś świat nie zawalił się, kiedy pozwolono kobietom głosować. Jakoś świat nie zawalił się, kiedy pozwolono murzynom siedzieć w całym autobusie.

Może i nie zawali się, kiedy w Polsce, tak jak już jest w wielu innych krajach, zezwoli się homoseksualistom uzyskania informacji o swoim ukochanym w szpitalu? 


Tak sobie tylko wyobrażam.

Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo