3 obserwujących
76 notek
40k odsłon
153 odsłony

RPO znowu broni skazanych...tym razem martwi się o ich wygodę w więzieniu.

Wykop Skomentuj4

"Wg RPO, największą bolączką polskiego systemu penitencjarnego są przepełnione więzienia.

Przeludnienie i niedoinwestowanie zakładów karnych to, zdaniem rzecznika praw obywatelskich, najważniejsze problemy polskiego więziennictwa.

Rzecznik Janusz Kochanowski - przez dwa dni wizytował areszt śledczy na warszawskim Służewcu.

80 procent osadzonych siedzi tu w zbyt ciasnych celach, 8- i 10-osobowych. Na jednego więźnia przypada mniej niż określone prawem trzy metry kwadratowe. 

Rzecznik praw obywatelskich zwrócił uwagę, że osadzeni nie skarżą się na warunki w areszcie. W ocenie Janusza Kochanowskiego - mają oczekiwania mniej roszczeniowe i bardziej realistyczne niż obrońcy ich praw. Dziennikarze nie mieli możliwości zapytać samych aresztantów, jak oceniają swoje warunki.

Pułkownik Arkadiusz Dmowski ze służby więziennnej przekonuje, że skazani i oczekujący na wyrok jeszcze w tym roku mogą liczyć na poprawę sytuacji. W ciągu roku ma powstać ponad 4 tysiące nowych miejsc odosobnienia. Nie rozwiąże to jednak problemu przepełnionych zakładów karnych. We wszystkich polskich więzieniach, obliczonych na 71 tysięcy osób, siedzi 87 tysięcy więźniów i aresztantów. Rośnie też liczba osób oczekujących na odbycie kary."


image


Materiał z 10 maja 2006 roku, znaleziony na stronie money.pl: 

https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/wg;rpo;najwieksza;bolaczka;polskiego;systemu;penitencjarnego;sa;przepelnione;wiezienia,84,0,157268.html


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale