Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
5 obserwujących
249 notek
106k odsłon
895 odsłon

Całkowita degrengolada Polski PiSowskiej.

Wykop Skomentuj13

Cztery lata wystarczyły by zniszczyć fundamenty praworządności Polski i zbliżyć nas do standardów białoruskich. 
1. Procedowanie sejmu

Nie do pomyślenia było, aby jeszcze 4 lata temu obrady sejmowe były procedowane tak, jak za kadencji tego sejmu. Ustawy pisane na kolanie. Przepychane nocą. Poprawiane na korytarzu i podpisywane o północy przez Prezydenta, albo przepychane w 16 godzin na ewidentne żądanie USA i Izraela czy też wykorzystanie luk w procedurze i zgłaszanie ustaw rządowych jako poselskich, bez konsultacji resortowych i społecznych, pokazują jak głęboko upadł proces legislacyjny w Polsce.

W zamyśle autorów konstytucji, nie tylko naszej, ale każdej w świecie demokratycznym jest tworzenie prawa w sposób przemyślany i przejrzysty. Tego w sejmie VIII kadencji nie było. Był sejm siły, buty i arogancji otoczony barierkami przed społeczeństwem.


2. Media

Naiwny jest ten, kto powie, że za czasów poprzednich rządów media narodowe nie były tubą propagandową obozu rządzącego. Były. Ale nawet za czasów Kwiatkowskiego i SLD, zachowywały przynajmniej pozory neutralności.

Obecne media rządowe są bardziej zbliżone do mediów PRL i Urbana a Wiadomości kojarzą się z połową Polaków z Dziennikiem Telewizyjnym, gdzie nie ma informacji rządowych innych niż pokazujących PiS w pozytywnym świetle i nie ma informacji opozycyjnych innych niż te pokazujące opozycję w negatywnym świetle.

Nigdy wcześniej, media narodowe nie zostały pozwane przez opozycję w trybie wyborczym za manipulacje i kłamstwa. 

Tylko w tym tygodniu, TVP przegrała dwukrotnie z Konfederacją i dwukrotnie z Platformą i musiała takie tablice pokazywać przed głównymi wydaniami Wiadomości:

image


Według raportu Reporterów bez Granic o wolności mediów, Polska spadła z 18 miejsca w 2015 roku na 58 miejsce w 2019 roku. 


3. Prokuratura

Zbigniew Ziobro zapowiadał, że celem połączenie stanowiska Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości jest usprawnienie i przyśpieszenie pracy prokuratury. Czas pokazał, że prawdziwym powodem wprowadzonych zmian była wymiana kadrowa na osoby całkowicie podległe Zbigniewowi Ziobrze. Niewygodni prokuratorzy zostali przesunięci w odległe rejony Polski a w ich miejsce powołano miernych, biernych ale i wiernych, których głównym zadaniem jest ochrona interesów PiS gdzie sprawy są umarzane albo przeciągane w nieskończoność

  • 255 dni prokuratura PiS unika podjęcia decyzji ws K-Towers i korupcji Jarosława Kaczyńskiego.
  • 331 dni prokuratura PiS zamiata pod dywan aferę KNF na 40 mln złotych.
  • 681 dni prokuratura Ziobry szuka sposobu, żeby nie oskarżyć narodowców za wieszanie zdjęć europosłów opozycji.
  • 819 dni prokuratura Ziobry zamiata pod dywan wyprowadzenie pieniędzy z PCK na kampanię wyborczą PiS.
  • 970 dni prokuratura Ziobry "bada" defraudacje dotacji UE przez Solidarną Polskę Ziobry.
  • 973 dni prokuratura Ziobry niszczy dowody ws wypadku Szydło.
  • 1271 dni prokuratura Ziobry bada czy Zwiercan głosowała na 2 ręce pomimo tego, że widać jak głosowała na dwie ręce.
  • 1502 dni prokuratura Ziobry zamiata pod dywan antysemickie wpisy hejtera neo-KRS Dudzicza.
  • 1797 dni prokuratura mataczy ws fałszowanie podpisów przez Ruch Narodowy i samego Adama Andruszkiewicza (obecnie w rządzie PiS) do wyborów samorządowych z 2014 roku.


4. Sądy i trójpodział władzy

Tłumaczenie PiSu ws zmian w sądownictwie były dokładnie takie same jak w przypadku prokuratury. Przyspieszenie pracy da obywatela a w przypadku Sądu Najwyższego również usunięcie sędziów stanu wojennego.

Sama ustawa o Sądzie Najwyższym jest przykładem tego jak zniszczono parlamentaryzm, o czym pisałem w punkcie I bo była ona nowelizowana aż 8 razy!!! Przepychano ją przez sejm i senat w nocy, niczym złodziej chcący uniknąć złapania. Bez dyskusji. Bez Konsultacji. A już chichotem losu jest to, że twarzą tych "dobrych zmian" jest były prokurator, który skazywał w stanie wojennym.

Ziobro wymienił Prezesów najważniejszych sądów w Polsce według własnego uznania, bez żadnego uzasadnienia powodując ogromny chaos w sądach i przyczyniając się do ogromnego wzrostu długości postępowań sądowych:

image


Polska jest również pierwszym członkiem Unii Europejskiej, wobec którego uruchomiono Art 7 mówiący o zagrożeniu praworządności w kraju członkowskim.

Ustawami przepychanymi w nocy i podpisywanymi przez Prezydenta o północy dokonano zamachu na TK osadzając na miejscu Prezesa Julię Przyłębską, na podstawie jej wniosku a nie uchwały sędziów TK. Koronny argument Ziobry o konieczności wymiany sędziów TK była i wolna praca, której wydajność ... spadła o połowę po obsadzeniu swoimi sędziami.

Kiedyś po rozprawach TK, dziennikarze mogli zadawać pytania sędziom na konferencjach prasowych. Cóż, to było kiedyś.


5. Anarchia

Nie do pomyślenia było przez 25 lat, czyli od częściowo wolnych wyborów w 1989 roku, aby nie respektować i nie wykonać wyroków sądowych. 

Ryba psuje się jednak od głowy i zaczęła się psuć już w 2015 roku, kiedy rząd odmówił opublikowania wyroku TK. Później zdecydowano, że neo-KRS i Prezydent nie zastosują się do zabezpieczenia NSA i powołają swoich sędziów do SN. Następnie nie wykonano wyroku NSA i do tej pory nie opublikowano listy osób popierających kandydatów do KRS.

Dzisiaj już cała ryba gnije. Samuel Pereiro i Cezary Gmyz przegrali wczoraj w sądach apelacyjnych i zostali zobowiązani do umieszczenia informacji na swoim TT od dzisiaj przez 3 dni informującą swoich czytelników, że kłamali.

Nie zroblili tego wiedząc, że będą chronieni przez prokuraturę PiSowską, która nic im nie zrobi.

Do tego Pereiro, który jest "dziennikarzem" telewizji państwowej, opłacanym z naszych podatków pisze do posła, żeby się odpier**lił, bo wie, że włos mu z głowy nie spadnie i dalej będzie funkcjonariuszem aparatu propagandy PiSu.

image


Całkowita degrengolada i anarchia.


6. Ferma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości

Nie ma takiego drugiego państwa w świecie demokratycznym, gdzie zorganizowanoby fermę trolli w ministerstwie sprawiedliwości, której głównym zadaniem było oczernianie sędziów.

Czy bylibyście sobie w stanie wyobrazić jeszcze cztery lata temu, żeby pracownicy ministerstwa wynosili akta osobowe innych sędziów celem ich dyskredytacji? Czy wyobrażacie sobie, żeby jeszcze cztery lata temu członkowie KRS i nowo powołani sędziowie SN tworzyli akcje przeciwko I Prezesowi Sądu Najwyższego, wysyłając jej wulgarne pocztówki i maile z tekstem "WYPIERDALAJ"?

image


Ja sobie tego nie mogę wyobrazić. Ja nie mogę uwierzyć, że to się dzieje, pomimo tego, że to się przecież dzieje!


image


Mógłbym jeszcze pisać wiele, ale powoli kończy się okienko na Salonie przed ciszą wyborczą więc podam jeszcze tylko kilka haseł o Misiewiczach, Korupcji w KNF, Burdelu Banasia, Aniołkach NBP, Milionach Rydzyka, Pralni PFN, puszcza.tv Sakiewicza,  Solvere, upadku wojska, wstydu "zamachu" smoleńskiego, strzelcach wyborowych chroniących prywatne imprezy Prezesa, izolacja Polski w UE, itp, itp, itpJeżeli odpowiada ci PRL PiS czyli degrengolada, upadek standardów, odchodzenie od demokratycznych wartości europejskich i anarchia, to oddaj swój głos w niedzielę na PiS. Jeżeli jesteś patriotą i przeraża cię wizja powrotu do PRL, to oddaj swój głos na europejskie wartości, jakie dzisiaj reprezentuje opozycja.


Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka