Kaczka Moralna
Polska podzielona to Polska osłabiona. Na to liczą nasi wrogowie ze wschodu. Dzisiaj mija kolejny dzień kłamstwa smoleńskiego na plecach którego żerują tacy osobnicy jak Macierewicz, Sakiewicz, Binienda, Nowaczyk, Berczyński czy Kaczyński.
5 obserwujących
175 notek
88k odsłon
1178 odsłon

Infantylny list Donalda Trumpa do Recepa Erdogana.

Trump Erdogan
Trump Erdogan
Wykop Skomentuj40

Donald Trump znany jest z niekonwencjonalnego sposobu wyrażania się, gdzie zależnie od dnia mówi o sobie jako o stabilnym geniuszu, by innym razem wykrzykiwać o kapusiach, układach czy mięśniakach, już nie wspominając o wyzwiskach, którymi obrzuca codziennie na Twitterze swoich przeciwników.

Mimo wszystko, nawet najbardziej uodpornieni na jego słownictwo amerykanie, byli w szoku po ujawnieniu treści listu do Erdogana, który wczoraj ujrzał światło dzienne w USA.

List został napisany 9 października, czyli w dwa dni po ogłoszeniu przez Trumpa wycofanie wojsk USA z granicy syryjsko-tureckiej, gdzie znajdują się duże skupiska Kurdów, którzy od stu lat walczą o niepodległość i którzy w ostatnich latach byli sprzymierzeńcami USA w walce z Państwem Islamskim.

List był próbą załagodzenia awantury, która wybuchła w USA, kiedy okazało się, że Trump zdradził i skazał na śmierć dotychczasowych sprzymierzeńców USA. Turcja w tym czasie już atakowała pozycje Kurdów.


W liście, Trump pisze m.in. "Zróbmy interes", "Nie bądź głupcem", "Nie bądź diabłem" i kończy krótkim zdaniem: "Zadzwonię do ciebie później."


A tu pełne tłumaczenie (tłumaczenie nie jest tłumaczeniem języka dyplomatycznego, gdyż list Trumpa nie jest napisany językiem dyplomatycznym. Bardziej przypomina list  trzecioklasisty i tak też został przetłumaczony.)


Panie Prezydencie,


Zróbmy interes! Ty nie chcesz być odpowiedzialny za wymordowanie tysięcy ludzi a ja nie chcę być odpowiedzialny za zniszczenie gospodarki Turcji - a zrobię to. Dałem już małą próbkę tego przy okazji Pastora Brunsona.

Ciężko pracowałem by rozwiązać część Twoich problemów. Nie zawiedź świat. Możesz zrobić doskonały interes. Generał Mazlourn jest gotów do negocjacji z Tobą i jest gotów do ustępstw, do których nie był skłonny w przeszłości. Załączam w tajemnicy list od generała, który otrzymałem od niego przed chwilą.

Historia będzie na Ciebie patrzeć korzystnie jeżeli zrobisz to w sposób właściwy i humanitarny. Będzie patrzyła na Ciebie na zawsze jak na diabła, jeżeli dobre rzeczy się nie wydarzą. Nie bądź twardzielem (mięśniakiem). Nie bądź głupcem!

Zadzwonię do Ciebie później.


Z poważaniem,

Donald Trumpimage

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka