28 obserwujących
164 notki
160k odsłon
135 odsłon

Północnokoreizacja

Wykop Skomentuj3

Wróżę, że będzie to jeden z ich priorytetów zaraz po spacyfikowaniu TK. Na przykład wymyślą coś w rodzaju licencji na zawód dziennikarza, która będzie udzielana przez instytucję zależną od rządu, Sejmu, łotewer. W każdym razie zrobią wszystko, żeby prywatne, naprawdę niezależne media zniszczyć.

Następnie zaczną centralizację władzy, poprzez marginalizowanie samorządów. Przypuszczam też, że szybko opanują NBP. Obawiam się, że również i PKW. No i, rzecz jasna, skupią potężne siły na czystkach w sądownictwie. Uzależnienie sądów to ich kolejny wielki priorytet, zapowiadany zresztą całkiem wprost w kampaniach.

Przyszłość Polski jawi się mi ponuro.

Trybunał Konstytucyjny od dziś już w zasadzie nie istnieje. Rząd właśnie zauzurpował sobie pozycję nadrzędną, do ostatecznego rozstrzygania o ważności ich wyroków. TO oznacza, że Polska za chwilę wyląduje na dywaniku Parlamentu Europejskiego. Szacuję, że co poważniejsze sankcje wobec Polski zaczną się w najbliższych tygodniach, a jeszcze w 2016 roku Polska wyląduje poza Unią.

Skasowanie reformy wieku emerytalnego, brak hamulców w wydatkach budżetu, inne populistyczne i kosztowne reformy za chwilę wpłyną na zjazd Polski w ratingach, tak mozolnie wypracowany przez poprzednie rządy (jako JEDYNEGO kraju OECD ratingi Polski wzrosły w ciągu ostatnich 8 lat, podczas gdy spadały takich potęg jak Francja czy USA! Rentowność obligacji Polska ma obecnie najniższą w regionie, w dodatku niższą też niż Włochy, Hiszpania czy Portugalia!).

To oznacza, niestety, raczej nieuniknioną ścieżkę Grecji. Grecję wykończył właśnie nagły wzrost rentowności ich papierów dłużnych, nie sam dług.

Polska przed końcem kadencji kaczystów będzie bankrutem.

Niestety, nie przyjęliśmy euro. Nie będziemy też już raczej w UE. Nikt więc nas nie będzie ratował.

Podsumowując – Polska właśnie wkroczyła na równię pochyłą, na której końcu jest totalitarny failed state. W środku Europy. Światowy precedens.

Co dalej? Moja wyobraźnia tu się kończy. Pewnie zamieszki i obalenie władzy siłą. Dużo za późno, ale niestety taki mamy naród – który teraz, w liczbie milionów, pewnie wciąż się cieszy, że „patriotyczny rząd pogonił zgniłe elity”.

Moje porady: uciekać, póki kto młody i może. Przewalutowywać kredyty, jeżeli kto ma w euro. Wierzyć, że się mylę. Chciałbym bardzo…

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale