617 obserwujących
369 notek
3443k odsłony
  3863   0

O równe prawa reprodukcyjne

Z okazji Dnia Kobiet lewicowa Partia Razem uszczęśliwiła panie „Kartą Praw Reprodukcyjnych”, czyli zestawem pobożnych życzeń w temacie seksu i jego konsekwencji. Lewica domaga się, żeby państwo ponosiło wszystkie koszty ich życia seksualnego, fundując każdej kobiecie antykoncepcję i aborcję już od 15. roku życia, nawet bez zgody i wiedzy rodziców. Postulaty bardzo wypasionego pakietu „ginekologicznego” dość niefortunnie zbiegło się w czasie z informacją, że najbardziej znana polska wokalistka musiała sprzedać mieszkanie, żeby skutecznie walczyć z rakiem jajnika, bo nasza służba zdrowia ciągle nie ma wystarczająco środków na ratowanie życia kobiet. Ale na powszechną aborcję ma skądś te środki – nomen omen – wyskrobać.  

O ile jednak same postulaty nie są niczym nowym – lewica od dawna próbuje wydrzeć z budżetu pieniądze na uwolnienie kobiet od konsekwencji ich własnych decyzji - warto zwrócić uwagę na argumentację jakiej tym razem używa, bo jest ona kuriozalna. Ważnym argumentem za upowszechnieniem zabijania nienarodzonych dzieci ma być bowiem...rosnąca popularność ratujących im życie „okien życia”.

„Brak dostępu do zabiegów przerwania ciąży może powodować wzrost liczby niechcianych dzieci. Coraz silniej promowanym rozwiązaniem tego problemu stają tak zwane „okna życia”. Rozwiązanie to godzi w ustawowe prawo kobiety do sześciotygodniowego okresu ochronnego, kiedy może jeszcze zmienić zdanie co do adopcji. Stoi ono także w sprzeczności z Art. 8 Konwencji o prawach dziecka, który gwarantuje każdemu dziecku prawo do wiedzy o własnej tożsamości. Odbierając kobietom dostęp do legalnych zabiegów przerywania ciąży naraża się je na podejmowanie ważkich decyzji życiowych bez instytucjonalnego wsparcia i bez niezbędnych informacji prawnych, w tym informacji o nieodwracalności procedury przekazania dziecka poprzez „okno życia”

Zostawienie dziecka w „oknie życia” jest decyzją nieodwracalną, więc postulujemy – odwracalną, jak wiadomo - aborcję. Dziecko z okna życia nie pozna swojej tożsamości, więc już lepiej mu ją odbierzmy razem z życiem. Można głupiej? Chyba nie bardzo, choć lewica nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tymczasem pojutrze Caritas świętuje 10. rocznicę "okien życia", tyle też lat ma dzisiaj pierwsze uratowane dzięki oknom dziecko. Przez 10 lat w 58 oknach w całej Polsce uratowano 90 dzieci. Partia Razem wolałaby w trosce o ich prawo do tożsamości dopuścić aborcję na życzenie, a w przypadku dziecka chorego - bez górnej granicy wieku płodu. Ten postulat niedawno zrealizował szpital przy Madalińskiego i teraz ma kłopoty z prokuraturą bo polskie prawo nie dorosło jeszcze do  swobód reprodukcyjnych proponowanych przez Partię Razem.

Byłoby jednak bardzo niesprawiedliwe i nierównościowe, gdyby tylko matka mogła trwale usunąć niechciane dziecko ze swojego życia. Z takiego założenia wyszła szwedzka młodzieżówka liberalna postulując – podobno z inicjatywy samych kobiet - wprowadzenie aborcji dla… mężczyzn. Z przyczyn biologicznych fizyczne zlikwidowanie własnego dziecka jeszcze długo pozostanie wyłącznym przywilejem „matki”, ale mężczyzna powinien mieć przynajmniej prawo wymazać je ze swojego życia, zrzekając się go prawnie do 18. tygodnia ciąży. „W ten sposób mężczyzna mógłby zrezygnować z obowiązków i praw wynikających z rodzicielstwa” – przekonuje autor pomysłu i naprawdę trudno znaleźć jakiś kontrargument bo jest to tylko logiczna konsekwencja hasła „moje ciało, mój wybór”. Jeśli kobieta ma prawo pozbyć się swojego dziecka, to odmawianie tego prawa mężczyźnie byłoby dyskryminacją ze względu na płeć – nie do pomyślenia w najbardziej równościowym państwie świata. Jeśli więc środowiska „pro-choice” nie okażą się bandą hipokrytów, to prawna aborcja dla mężczyzn prędzej czy później wejdzie w życie, bo to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie w społeczeństwie dopuszczającym prenatalne dzieciobójstwo. 

Może jak już mężczyźni zyskają prawo do prawnej aborcji niechcianego dziecka, do kobiet dotrze wreszcie co tak naprawdę im feministki wywalczyły.

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo