Blog
Dobre Media w sieci
Michał Guzek
0 obserwujących 65 notek 6620 odsłon
Michał Guzek, 3 grudnia 2018 r.

PANAMA W WARSZAWIE 2019 - ŚWIATOWE DNI MŁODYCH W POLSCE (27 STYCZNIA 2019)

60 1 1 A A A
PROMO
PROMO

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać… Niestety duża odległość powoduje, że dla wielu młodych to po prostu niemożliwe. Stąd kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed 8 lat („Sydney w Warszawie”) Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski zaprosił Wspólnotę Emmanuel (http://emmanuel.info.pl) do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. – informuje www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl


Patronat nad spotkaniem PANAMA W WARSZAWIE 2019 jest fundacja „Chrześcijańskie Granie organizator Festiwalu Chrześcijańskie Granie.


Zapraszamy wszystkich chętnych, aby 27 stycznia, w niedzielę o 14:00 przybyli do warszawskiego Wilanowa, gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie. Wydarzenie poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”. Konferencję nawiązującą do myśli przewodniej obecnych Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi– Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Tego dnia przewidziano bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. Ambasada Panamska przedstawi kulturę, życie codzienne oraz miejsce Kościoła w Panamie. W trakcie spotkania poznamy i nauczymy sie hymnu SDM 2019 , będzie czas na adorację, refleksję, ale także na radosne bycie razem i doświadczenie wspólnoty młodego, twórczego Kościoła. Spotkanie zwieńczone będzie uroczystą Mszą Świętą, w trakcie której wysłuchamy homilii, którą papież tego dnia skieruje do młodych, a dzień zakończymy wspólnym radosnym muzycznym uwielbieniem.

Nasze zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Patronat honorowy:
Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi
Biskupowi Romualdowi Kamińskiemu
Biskupowi Markowi Solarczykowi

Patronat honorowy, Embajada De Panama Polonia, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Patronat medialny:
Stacja7.pl
Telewizja Republika
DEON.pl
Aleteia PL – Duchowość i lifestyle
Tygodnik Idziemy
Tygodnik Katolicki Niedziela
Gość Niedzielny
Jedynka – Program 1 Polskiego Radia
Radio Warszawa
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”
Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży

Więcej szczegółów na stronie: https://www.emmanuel.info.pl/

 


W każdy poniedziałek o 18.30 w Oratorium św. Jana Bosko działa Centrum Wolontariatu fundacji „Chrześcijańskie Granie” – przyjdź i mnóż z nami dobro.
www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
Wspieraj rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce:
Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Tematy w dziale Kultura